AK Parti, Büyükçekmece’de seçim sonucuna itiraz etti

FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

AK Parti, Büyükçekmece'de seçim sonucuna itiraz etti

AK Parti, Büyükçekmece’de seçim sonucuna itiraz etti

FLAŞ FLAŞ FLAŞ

AK Parti, Büyükçekmece’de seçim sonucuna itiraz etti

AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Celal Babayiğit, 30 Mart Pazar günü yapılan yerel seçim sonuçlarının şaibeli olduğu gerekçesiyle Büyükçekmece İlçe Seçim Kurulu’na itiraz dilekçesi sundu. Partililerle birlikte Büyükçekmece Adliyesi’ne gelen Babayiğit, oyların tekrar sayılmasını talep etti.

“SEÇMEN KASITLI YÖNLENDİRİLDİ”

Yaptığı açıklamada “Büyükçekmece’deki seçim baştan aşağı kuşkulu ve şaibeye bulaşmış bir seçimdir” diyen Celal Babayiğit, seçim sonuçlarından kuşku duyduklarını belirtti.

“Türk demokrasi tarihinde geçersiz oyların rekor kırdığı belediye seçimi Büyükçekmece’deki bu belediye seçimidir” diyen Babayiğit, şöyle konuştu: “6 binden fazla oyumuz özellikle güçlü olduğumuz ve yüzde 80’lere varan oy aldığımız Tepecik ve Muratçeşme mahallelerinde sandık başkanlarının kasıtlı ve yönlendirici tavırlarıyla seçmen yanlış yönlendirilip muhtarlık pusulasının belediye zarfının içerisine konulmasına sebebiyet verilmiştir. Örneğin 116 oy aldığımız sandıkta bu 16 oy olarak gösterilmiştir. 1343 numaralı sandıkta ise 2 ayrı tutanak düzenlendiği ve böylece açıktan sahteciliğin yapıldığı tarafımızdan tespit edilmiştir. Seçmenin 485 sandıkta görev yapan yönetim kurulu üyelerinin Büyükçekmece’de oturmadığı halde oy kullandığı tarafımızdan yine tespit edilmiştir. AK Parti’nin güçlü olduğu Tepecik’teki oy torbalarının çalınmasına dönük eşkıyalık faaliyeti ise cesur arkadaşlarımızın müdahalesi ve emniyetin yardımı ile önlenmiştir. Torbaları taşıyan otobüs tüm camları kırıldığı halde zorlukla ilçe seçime getirilmiştir. Seçim akşamı 25 torbanın nerede olduğu uzun süre bulunamamış, okullar aranmış ancak ondan sonra her nasılsa bir odada unutulduğu söylenmiştir.”
Oyların yeniden sayılmasını talep ettiklerini vurgulayan Babayiğit, “Gerçek ancak ve ancak oylar tekrar sayılarak ortaya çıkabilir. Kasıtlı ve ihmal sonucu ciddi hatalar yapılmış” dedi.


Akp Büyükçekmece de ki oylar ŞAİBELİ 1 BÖLÜM paylaşan: canimannem


Akp Büyükçekmece de ki oylar ŞAİBELİ 2 BÖLÜM paylaşan: canimannem


Akp Büyükçekmece de ki oylar ŞAİBELİ 3 BÖLÜM paylaşan: canimannem

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
 bursa ev boyama bursa daire boya ucuz sunucu istanbul düğün salonları Samsun ev nakliyat farmasi üye ol düğün