Bu ilçede hamam, halı yıkama, internet kafe hastane ulaşımı ücretsiz

Bu ilçede hamam, halı yıkama, internet kafe hastane ulaşımı ücretsiz

BURSA’nın Orhaneli İlçesi’nde göçü engellemek, öğrenciler ve alım gücü zayıf olanlara destek olmak için hamam, halı yıkama, çamaşırhane, internet kafe ve yeni yapılan hastane ile ulaşımı sağlamak için ücretsiz servis hizmeti veriliyor.

Serhat TEZCAN/BURSA, (DHA)

Hizmetlerin halk tarafından ilgi gördüğünü söyleyen Orhaneli Belediye Başkanı Ak Parti’li İrfan Tatlıoğlu, “Bu projeleri yapacağız dediğimizde vatandaş inanmadı. Şimdi ’Gökteki yıldızı indireceğiz’ desek vatandaş inanır. ’Başkan yapar’ diyorlar” dedi.

Bursa’nın dağ yöresi ilçelerinden Orhaneli Belediyesi tarafından ilçede ücretsiz hamam, halı yıkama, çamaşırhane, internet kafe ve yeni yapılan hastane ile ulaşımı hizmeti veriliyor. 2004 yılından bu yana Orhaneli’de Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, ilk yıllarda projelerle ilgili bilgi verdiğinde inandırıcı bulunmadıklarını anlatırken, şöyle dedi:

“Şimdi ’Gökteki yıldızı indireceğiz’ desek vatandaş inanır. ’Başkan yapar’ diyorlar. Zaman zaman toplanıp sivil toplum örgütleri ve siyasi parti yetkilileri ile konuşup, görüş alarak bu projeleri yapıyorum. 5 milyon TL’lik bütçemizle hizmetlere baktığımızda 15 milyon TL’lik harcama yapmışız. Bütçemiz dışında hayırseverler, valilik, sivil toplum kuruluşları gibi yerlerden de destek alıyoruz. Avrupa Birliği Projeleri’nden de destek alıyoruz. 6 – 7 bin Euroluk proje kazanımlarımız oldu. İşsiz kadınlar için tekstil işçiliği, çocuk yetiştiriciliği, meyve yetiştiriciliği gibi kurslar düzenledik. Şimdi de Bursa-Eskişehir-Bilecik Kalkınma Ajansı’ndan (BEBKA) 65 yaş üstü nüfus için 3’üncü bahar projemizi gerçekleştireceğiz.”

İlçe nüfusunun köylerle birlikte 25 bin olduğunu anlatan Başkan Tatlıoğlu, ücretsiz katlı otopark, terminal, sanayi bölgesi yapılması istenen bölgenin şehir dışında yapılması için çalışma yaptıklarını bildirdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

polyester heykel bursa evden eve nakliyat Pimapen Tamiri Ankara Farmasi üye ol