Büyükçekmece Mimarsinan Camii

Büyükçekmece Mimarsinan Camii

Büyükçekmece Mimarsinan Camii

2013 yılının ilk projesi “Mimarsinan Camisi”

Büyükçekmece Belediyesi 2013 yılına projelerle girdi. Olabilecek ilk depremde yıkılma ihtimali yüksek olduğu ortaya çıkan Mimarsinan Merkez Camisinin yerine yapılacak Camii’nin projesi belli oldu.
Erişler Un’un katkılarıyla yapılacak olan Camii için Din İşlerinden Sorumlu Danışmanı Duran Bulut, Meclis Üyesi Erdal Kaya ve Ersel Yazıcı ile son detaylar üzerine çalışan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Mimarsinan’a yakışır bir camii ortaya çıktığı için Camii’ye Büyükçekmece Mimarsinan ismini verdiklerini belirtti.
Başkan Akgün, “2013 yılında çalışmalarımızın hayırlı olması için birinci projemizi Büyükçekmece Mimarsinan Camii olarak belirledik. Mimarsinan Camii Selçuklu mimarisine uygun olarak çizilmiş bir projedir. Sivaslı hemşerilerimizin yoğun yaşadığı ve Sivaslılar Camii olarak bilinen Mimarsinan Merkez Camisinin yerine yapılacak” şeklinde konuştu.
Kısa zamanda camii inşaatının yapımına başlanılacağını belirten Başkan Akgün, “Hala hizmete devam eden camii depreme dayanıklı değil Allah korusun ilk büyük depremde yerle bir olabilir. Ayrıca mimari açıdan yaşlı ve engellilerin rahatlıkla giriş çıkış yapabileceği uygun bir yapı değil” dedi. Mimarsinan merkezine yakışır bir camii olduğunu belirten Başkan Akgün Mimarsinan Mahallesinde oturanların projeyi çok beğeneceklerini belirtti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.