Dünya Kenti Büyükçekmece’nin Çehresi Değişti

Dünya Kenti Büyükçekmece’nin Çehresi Değişti

Dünya Kenti Büyükçekmece’nin Çehresi Değişti

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece’nin, dünya kenti olma yolundaki hedefine emin adımlarla ilerlediğini söyledi​.

Doğası, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle İstanbul’un en nadide  ilçeleri arasında gösterilen Büyükçekmece’de hayata geçirilen yeni projeler ilçenin çehresini değiştirdi.

Hizmet Ve Yatırım Yılı

Büyükçekmece Belediyesi’nin yaz ayları başında hızlandırdığı hizmet maratonu ve ardından yapılan festival hazırlıklarıyla ilçeye pek çok yeni proje kazandırıldı.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün talimatları çerçevesinde 2015 yılını “hizmet ve yatırım yılı” ilan eden Büyükçekmece Belediyesi, ilçenin her mahallesindeki hizmetlerini  eş zamanlı olarak sürdürüyor.

16. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali kapsamında da “kentsel tasarım” alanında ilçeye bazı yenilikler kazandırıldı. Yapılan çalışmaları sık sık yerinde denetleyen Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece’nin dünya kenti olma yolundaki hedefine emin adımlarla ilerlediğini söyledi.

Yollar Ve Kavşaklar Yenilendi

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaz aylarının başından itibaren ilçenin her mahallesinde yol yapım, yenileme ve asfaltlama çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Aciliyet arz eden ve vatandaşların yoğun olarak yaşadığı bölgelerdeki yol ve sokakların yapımına öncelik verilirken, çalışmalar kapsamında yağmursuyu kanalları ve mazgallarda yenilendi. Büyükçekmece’nin kalbi sayılan Cengiz Topel Kavşağı, gece gündüz çalışılarak kısa bir sürede modern bir yapıya kavuşturuldu.

Büyükçekmece’nin iki yakasını birbirine bağlayan 19 Mayıs Mahallesi, Adnan Kahveci Caddesi’ndeki alt geçidin cephesine dekoratif prekast paneller döşenerek yenilenirken, led ışıklandırma sistemiyle yeni daha modern ve estetik bir görünümüne kavuşturuldu.

Dünya Kenti Büyükçekmece'nin Çehresi Değişti (1) Dünya Kenti Büyükçekmece'nin Çehresi Değişti (2)

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

polyester heykel bursa evden eve nakliyat Pimapen Tamiri Ankara Farmasi üye ol