Foursquare Burayı Sahiplen – Mekanı sahiplenme ve satın alma

Foursquare Burayı Sahiplen – Mekanı sahiplenme ve satın alma


Foursquare, son birkaç yıldır android ve ios telefonlarda aktif kullanılan bir uygulama olup insanların kendisinin o anki bulunduğu mekanda (cafe, çalışma ofisi, mağaza vs) veya yerde bulunduğunu bildiren bir uygulama.

Birçok iş yeri ve mekanın Foursquare’de hesabı var. Peki bu Foursquare’de oluşturulan yeri veya yerinizin gerçek sahibi sizseniz nasıl orayı sahiplenebilirsiniz? Yeni özellikle ile birkaç dolar karşılığında bu mekanların veya kendi mekanınızın sahibi olmanız artık mümkün. Bu yöntem ile usulsüzlük engellenerek o mekanın gerçek sahibinin satın alıp yönetmesi daha doğru olacaktır.
Peki mekanınızı nasıl sahipleneceksiniz? Adım adım bir mekan sahiplenmeyi sizler için aşağıda yazıyorum.

1) ilk olarak Foursquare adresine girin ve arama kısmından mekanınızı bulun. Mekanınızı bulun ve sayfasını açın. Orada Mayor ve Check-in yapanları göreceksiniz. Sağ alt köşede “Burayı sahiplen” linkine basın.
2) Buranın sahibiyim şeklinde bir onay yazısı çıkacak. Onay kutucuğuna tıklayın ve Başlangıç diyin. Daha sonra cep telefon numaranızı yazın. Örn: 0543 455 XX XX şeklinde.
3) Cep numaranızı girdikten sonra Devam diyin ve 10 saniye içinde  Amerikadan 1-888-755-XXXX şeklinde bir numara sizi arayacak. İngilizce olarak otomasyon programı konuşacak ve sizden adınızı, mekanın adını ve orada ne iş yaptığınızı soracak sizde aşağıda benim yazdığım şekilde cevap verin.
– I am Burak Avcı, Burak Cafe, I am working in there.
cevabı verdikten sonra telefonunuzdaki # tuşuna basın onaylamak için. Sonra size, söylediğiniz cümlenin ses kaydını dinletecek otomasyon. Doğruysa 1′i yanlış ise 2′yi tuşlamanız istenecek. 1 tuşuna basın sonra Thanks diyerek sizden 4 haneli ekrandaki kodu telefonda tuşlamanız istenecek, siz 4 haneli sayıyı girdikten sonra ekranda Onaylandı şeklinde yazı çıkacak ve telefon doğrulaması onaylanmış olacak.
Örnek verelim ekranda çıkan kod 7722 olsun, sizin telefonda sırasıyla basacağınız tuş kombinasyonu şu şekilde olacaktır: #17722
4) En son olarak 2 ayrı onaylama şekli çıkacak. ilk kısmı para ile hızlı onaylama. En kesin çözüm bu olup kredi kartı ile mekanın doğrulamasını tamamlayabilirsiniz. Şuan 1 dolar civarında olması lazım. İkinci seçenek ise Posta yolu ile. Mekanın adresine PTT ile size posta geliyor 10 ile 20 gün arasında, tabi bunda sorun çıkabiliyor bazen PTT’ye posta iletilmiyor. En kesin çözüm ilk çözüm olan ödemeli çözüm seçeneği.
5) Biz ilk seçenek olan ödeme ile hızlandırılmış doğrulama yaptığımızı varsayalım. Kredi kart bilgilerimizi girdikten sonra mekan onaylanınca hesabınızdan para çekiliyor ve O mekanın yönetimi Foursquare’de size veriliyor. Onay verildikten sonra mekanı istediğiniz gibi yönetip bir nevi tüm haklarını satın alıyorsunuz. Mekan sahiplerine şimdiden kolay gelsin, iyi hafta sonları.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. gozde dedi ki:

  Merhaba

  Mekan sahiplenme için ücretin ne kadar olduğunu tam olarak biliyor musunuz?

  Her yerde farklı şeyler yazılıyor. Bu sebeple net bir bilgiye sahip olamadık.

  1. Büyükçekmece Rehberi dedi ki:

   O yerin sahibi siz iseniz ücret ödemenize gerek yok, fakat sahiplenme işlemi için http://www.gursoyweb.com/iletisim firma ile görüşebilirsiniz.

 2. Ahmet KILCAN dedi ki:

  Merhabalar, ben sayfamı sahiplenmeye çalışıyorum ama. Numaramı yazıyorum ne arayan ne soran var beni 🙂

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.