İBB Mimar Turgut Cansever İlkokulu-Ortaokulu ‘dan Örnek Davranış

FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

İBB Mimar Turgut Cansever İlkokulu-Ortaokulu Öğretmenleri ve öğrencileri susuzluğa dikkat çekmek için “Bu Yaz Susuz Yaz Olmasın” kampanyası kapsamında yürüyüş düzenlediler.

İBB Turgut Cansever

Okulun Ortaokul öğretmenlerinden Fen Ve Teknoloji öğretmeni Hatice Biçer, Sosyal Bilgiler Öğretmeni Kamile Alpteki ve Din Kültürü-Ahlak Bilgisi ve Çevre Kulübü öğretmeni Osman Baş’ın düzenlediği yürüyüşü büyük bir katılımla Kiptaş Tepecik sitesi içinde gerçekleştirildi. Yürüyüş kortejinin başında Okul Müdürü Tayfun Şimşek yer aldı. Site sakinleri de evlerinin balkonlarından yürüyüşe destek vermeleri, bu uyarıya ayrı bir önem kattı. Ayrıca pek çok site sakini yürüyüşe bizzat katılarak bu oluşuma destek verdi. Ellerinde, kendilerinin hazırladığı pankartları taşıyan öğrenciler,

“Su Hayattır, Suyla doğdun Susuz Ölme, Su şeffaf altındır” sloganları atarak, suyu tasarruflu kullanmanın önemine dikkat çektiler. Sosyal Bilgiler Öğretmeni Kamile Alpteki okulların tek görevinin öğretim olmadığını, toplumun bilinçlendirilmesinde de önemli rol oynadığını kaydetti. Fen Bilgisi öğretmeni Hatice Biçer ise, Türkiye’nin her yerinde bu çalışmaların yapılmasının gelecekte susuzluğu önleyeceğini söyledi. Ayrıca Çevre Kulübü öğretmeni Osman Baş’da bu yaz kuraklık yaşanacağını şimdiden bazı önlemlerin alınması gerektiğini söyledi. Okul Müdürü Tayfun Şimşek’te bu duruma kayıtsız kalmadı ve Su Tasarrufu ile ilgili tek çalışmanın bu yürüyüş olmadığını İSKİ den de destek aldıklarını bu vesileyle İSKİ’nin Atık Su merkezini öğrencilerin gezdiğini söyledi.

14 Nisan ‘da İstanbul Üniversitesinden Yrd.Doç.Dr.Ahmet Öztopal tarafından bilinçlendirme seminerine katılarak bu anlamda bilgilendirmelerin yapıldığını ifade etti. Hatice Biçer de en önemli çalışmalarının Tasarruf yarışması olduğunu, öğrencilerin Mart-Nisan ayı boyunca su tasarrufu yapacaklarını, faturasında su tüketimini en çok düşüren öğrencinin tablet ile ödüllendirileceğini belirtti. Biçer, ‘Tek çalışmamız yürüyüş değil. Su ile ilgili çalışmamız 2 aylık bir süreyi kapsıyor. Bu süre zarfında yürüyüş, gezi, seminer, slogan yarışması, en çok kim tasarruf yaptı yarışması, sitedeki bütün binalara konu ile ilgili afiş hazırlanarak asılması gibi etkinliklerde var olduğunu belirtmek istiyorum” dedi.

Kaynak:www.yerelhaberim.net

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
 Farmasi Katalog bursa ev boyama bursa daire boya ucuz sunucu fransa sunucu