Akgün, Hukukçular Sitesi sakinleri ile bir araya geldi

Güzelce Hukukçular Sitesi

 

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Hukukçular Site sakinleri ile  kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.
Sitenin genel sorunlarının masaya yatırıldığı kahvaltılı toplantıda konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece için çok güzel projeleri hayata geçireceklerinin müjdesini verdi.
Kahvaltıda emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Akgün, hukukçular Sitesinin Büyükçekmece’nin en güzel sitelerinden biri olduğunu belirtti.
Bir belediye başkanının her zaman halkın içinde olup sorunları kendi gözüyle gerçekleri görmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Akgün,” 38 yıldan beri halkın içinde bir belediyeci ve şehir doktoru olarak dolaşıyorum. Sizin sitenizle ilgili sorunların ne olduğunu bilirim. Buradaki sorunların çözülmesi ile ilgili çok güzel bir noktaya geldik. Yaklaşık 2 ay sonra tekrar bir araya gelip bu sorunları çözülmesi için neler yapılması gerektiğini konuşacağız” şeklinde konuştu.
Sitedeki villaların kullanılmaya başladığından itibaren ihtiyaçlardan doğan haklı haksız eklentiler olduğunu söyleyen Başkan Akgün,” Bu ülkemizin gerçeğidir, ihtiyaçtan doğan ya balkon kapatılıyor, ya çatı yükseltiliyor. Villalarınızın çatılı olması estetik olmasının yanı sıra çokta sağlıklıdır. Hem sıcağa hem soğuğa karşı korur. Burada yapılanların tamamı, hukuken sakıncalı ve yapılanlar tamamen yasaktır. Biz burada yapılanları, şikâyetleri tek tek biliyoruz. Yapacağımız toplantıda bunları ele alacağız” dedi.
Belediyenin kültürel ve sanatsal faaliyetlerinin çok yoğun olduğunu belirten Başkan Akgün,” Türkiye’de kültürel ve sanatsal faaliyetlerin öncülüğünü yapıyoruz.  İstanbul’un önde gelen ilçeleri dahi, Büyükçekmece’deki kültürel faaliyetler noktasında bizim oldukça gerimizde kalmışlardır. Bununda sebebi, Büyükçekmece’nin genelindeki Hukukçular sitesindeki gibi eğitim seviyesinin yüksek oluşundandır” şeklinde konuştu
Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademilerinde eğitimin 7 yaşından 85 yaşına kadar devam ettiğini söyleyen Başkan Akgün,” Halk akademisinde vals’ ten cam işine, her tür enstrümantal çalımından kuaförlüğe, diksiyondan her türlü para getirecek el işleri kurslarında, 114 branşta her sene 20 ile 23 bin kişi halk akademisinden süreleri 1 veya 6 yıl gibi eğitim alıyor.  Aldıkları branşın sertifikasını alıp ta ev ekonomilerine katkıda bulunmak için bu becerilerini para kazanmaya dönüştürüyorlar” dedi.
Hukukçular sitesindeki bir villayı kültürel faaliyetlerine ayrılmasının çok yerinde bir karar olduğunu söyleyen Başkan Akgün halk akademisi çatısı altına girdiklerinde eğitim verecek hocalarının halk akademileri hocaları tarafından verilebileceğini belirtti.
Sitedeki kültür evinizin dışında, kültürel faaliyetler noktasında başka bir binaya daha ihtiyaç gördüğünü dile getiren Başkan Akgün,” Daimi bir eğitim yeri ihtiyacınız var. Bu eğitim yeri ile ilgili, yeşil alanınız varsa sizlerinde uygun gördüğünüz alanda, tek katlı olmak şartı ile Hukukçular sitesine yakışır güzel bir eğitim merkezi yaptırabiliriz.  Hukukçular sitesi benim çok önem verdiğim bir sitedir, burada kültür ve sanat çalışmaları açısından biraz daha öne çıkmak lazım. Bu noktada belediyenin halk akademileri kurslarını çok iyi kullanmanız gerekiyor. En son Kore Seul’de dünya halk dansları yarışmasında dünya birincisi olduk. 2010 ve 2011’de 2. kez de Dünya Festivaller birliği tarafından Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali dünyanın en iyi festivali seçildi. Bunun temeli 88 yılından buyana Büyükçekmece halk akademisinde bu ekipleri yetiştiren hocalardır”  şeklinde konuştu.
Hukukçular Sitesi bölgesinde birçok çalışmanın yapıldığını belirten Başkan Akgün,” Etrafınızdaki yollar trafiğin rahatlaması açısından imar planına göre çift yön çalışması, ağaçlandırılması, ışıklandırılması ve tretuvarları yapıldı. Burada birde Güzelce amatör Spor Kulübüne çok güzel bir stad ve modern kapalı Pazar yeri yapmaktayız. Güzelce sahilinin tamamında denizi kapatan villa önlerinde bulunan işgalleri yıkarak halka açtık” dedi.
Alt geçit’in olduğu yerde, Büyükşehir tarafından yerleşim alanının, nüfusun ve ihtiyacının artışından dolayı bir yonca yapılması düşünüldüğünü söyleyen Başkan Akgün, “Burada büyük bir yaşam merkezi düşünülüyor. Biz bu projeyi yaptık ve Büyükşehir’den üç projemiz geçti. Şehir merkezindeki alt geçit, Beylikdüzü’nde ki alt geçit başladı. Burası da bir sonraki program çerçevesinde, maksimum 3 sene sonra başlayacak ve bu bölge için çok önemli bir çalışma olacak. İstediğiniz üst geçit de sizin için çok önemli. Yapmaya çalışacağız ve şu an mevcut alt geçit’i daha da iyileştirebilirmiyiz ona bakacağız. Yani geçit sorununuzu mutlaka halledeceğiz” dedi.
Büyükçekmece’nin nüfusunun 220 bin gözüktüğünü ve 900 bin kişiye hizmet ettiklerini söyleyen Başkan Akgün, “Büyükçekmece’de 165 bin ev var. Ev başına 5 ile çarpıldığında 900 bin kişiye hizmet ediliyor. 5 ay 900 bin, yaz aylarında Cumartesi Pazar’ları ise bu sayı 1.200 bin nüfus oluyor. Bu ilçeye hizmet etmek için devlet tarafından verilen bütçe nüfusa göre maalesef 220 bin. O yüzden sizden ricam şu, buraları güzelleştirmek için kayıtlarınızı buraya alın ve burada sayılın ki, nüfus artışına ve kişi sayısına göre bütçe verildiğinde ona göre hizmet yapalım” şeklinde konuştu.

Hukukçular Sitesi
Hukukçular Sitesi

Hukukçular Sitesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.