Bağcılar’da cadde ve parklarda internet ücretsiz

İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden Bağcılar’daki açık alanlar, park ve caddelerde ücretsiz internet erişimi artık ücretsiz sağlanacak. Bu çerçevede yapılan ihaleyi kazanan İhlas.Net ile Bağcılar Belediyesi arasındaki sözleşme imzalandı.

Proje kapsamında, Bağcılar’daki halka açık alanlar, park ve caddelerde dış ortam ekipmanlarla Wi-Fi güvenli internet erişimi sunulacak. Projenin tamamlanmasıyla birlikte vatandaşlar parklar ve açık alanlar ile sistemin kapsam alanına giren alanlarda İhlas.Net tarafından sağlanan internet hizmetinden ücretsiz yararlanabilecek. Ayrıca, proje ile Bağcılar Belediyesi ile belediye tesisleri arasında internet üzerinde bağlantı kurulacak ve farklı noktalara yerleştirilecek KİOSK’lar aracılığıyla e-belediyecilik hizmeti verilecek.
Bağcılar Engelliler Sarayı’nda gerçekleştirilen imza törenine, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören, Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Ali Aydın, İhlas Holding Genel Koordinatörü Murat Odabaş, İhlas Holding Ankara Temsilcisi Yavuz Özgün ve İhlas.Net Genel Müdürü Ömer Demir katıldı.
İmza töreninde konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, projenin tamamlanması ile birlikte ilçede yaşayan herkesin güvenli ve zararlı içerikten arındırılmış internet hizmetine kavuşacağını söyledi. TUİK 2012 verilerine göre Türkiye’de hanelerin yüzde 47.2’sinde internet erişiminin bulunduğunu, İstanbul’da ise bu oranın yüzde 60’ın üzerine çıktığını hatırlatan Çağırıcı, internetin alışveriş alışkanlıklarına varıncaya kadar hayatımızda pek çok değişikliğe yol açtığını belirtti.
İhlas.net ile gerçekleştirecekleri projenin sosyal belediyeciliğin bir gereği olduğunu vurgulayan Çağırıcı, “Güvenli internet Projesi sayesinde ilçemizdeki 22 mahallemizde, parklar, caddeler, kamu kurumları gibi vatandaşın yoğun olduğu 84 farklı noktadan kablosuz internet hizmeti sunacağız” dedi.
İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı A. Mücahit Ören de yaptığı konuşmada, “İhlas Net’in uzun bir süredir. İnternet ve teknoloji alt yapısında çalışmalar içerisinde olduğunu belirterek, “Başka belediyeler de bu çalışmaları yaptık. Farklı çalışmalarımız ve projelerimiz de var. İnsanlar hiç bir ücret ödemeden, internet hizmeti almak için bir merkeze, belediye binasına ya da tesise gitmeden; ellerindeki tablet ya da şahsi bilgisayarları ile internet hizmeti alabilecekler. Bağlantı konusunda ‘güvenli internet’ hizmetimiz kısa zamanda Bağcılar’da ilçesinde de hayata geçirilecektir. İnsanımız keyifle, güvenle internet hizmetlerinden faydalanacaktır. İhlas Holding teknoloji konusunda uzun yıllar önce bu tür teknolojik yatırımlar için adımlar attı. Bu konudaki tecrübelerimize güveniyoruz. Teknolojik yatırım çok önemli. Ülke olarak teknolojik anlamda geri kalırsak, her alanda geri kalırız. Hedefimiz ülkemizde ve İstanbul’un bir çok ilçesinde benzer projeleri hayata geçirmek” diye konuştu.
İmza töreninde konuşan İhlas.net Genel Müdürü Ömer Demir, “Tüm Kablosuz teknolojiler konusunda uzman bir şirketiz. Uzun süredir, Emniyet ve Jandarma için MOBESE ve Sınır Güvenliğinin altyapısını kablosuz olarak sağlıyoruz. Belediyelere ‘Sokakta İnternet’ projeleri ile güvenli ve zararlı içerikten arındırılmış genişband internet erişimi sunuyoruz. Ayrıca birçok üniversite kampüsü, otel ve hastanede kablosuz altyapılarımız güvenle çalışıyor. Bu projede de Bağcılar halkına tecrübelerimiz ve müşteri memnuniyetini hep ön planda tutan anlayışımızla hizmet vermekten gurur duyacağız.” dedi.
Bağcılar’da Güvenli İnternet projesi kapsamında kullanılan kablosuz teknoloji ile aynı anda binlerde kişi genişband internetten güvenle yararlanabiliyor. Bu teknoloji sayesinde, Bağcılar’da 84 Bölgede, Sokakta kablosuz internete çok kolay ulaşabilecek. Internet erişimi olmayan okul çağındaki çocuk ve gençlerin internete ulaşımı sağlanacak. Okullarda yapılacak seminerle Bağcılar’daki öğrenciler ve veliler güvenli internet kullanımı konusunda bilgilendirilmiş olacak.
Kamu kurumlarının e-türkiye, hastane randevu, emniyet randevu sisteminin geliştirilmesi sağlanacak. Ayrıca, yeni nesil KİOSK’lar ve güvenli internet bağlantısı için yüksek kapasiteli sunucu sistemleri de kurulacak. İhlas.Net tarafından uygulanacak projenin, çok kısa bir sürede kurulup teslim edilmesi planlanıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.