Bakan Dinçer Esenyurt’ta iftar açtı

Bakan Dinçer Esenyurt’ta iftar açtı

 

Esenyurt protokolü iftarda buluştu

Protokol iftarına Esenyurt Kaymakamı Halil Uyumaz başta olmak üzere, ev sahibi Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Cumhuriyet Savcısı Fuat Arıkan, Esenyurt İlçe Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu, İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Müftüoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Şenay Değer, Siyasi Parti Temsilcileri, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, STK, Kamu Kurum Daire amirleri katılım gösterdi.

 

İftar öncesinde duaların okunmasıyla birlikte iftar açıldı. Yemek duasını Esenyurt İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Müftüoğlu gerçekleştirdi. Programa katılan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, ramazan ayının bereketinden bahsetti. Bakan Dinçer, ‘Allah tuttuğumuz orucun kabul etsin.’ Dedi.

 

Eğitimde devasa sistem oluşturduk

Milli Eğitim’de son yapılan değişikliklere değinen Bakan Dinçer, ‘ Eğitim alanında yaptığımız değişiklikler ana hatlarıyla 4 başlıkta söylemek mümkündür. Bunlar Milli Eğitim Bakanlığı devasa bir sistem oluşturularak yeniden yapılandırıldı. İkinci projemiz ise, Fatih projesi Türkiye’de en ücra köşedeki bir çocuğumuz ile en merkezdeki bir çocuğumuzun arasındaki fırsat eşitliğini sağlayacak bir projedir. Üçüncü projemiz ise; Okullar hayat olsun sloganı ile tüm okullarımızın fiziki durumlarını düzeltmek olacaktır. Son olarak, zorunlu eğitimi 12 yıl’a çıkaran bir kanun değişikliği 4+4+4 olarak gerçekleşmiştir. Bunların hepsi bir anlama geliyor. Ortak bir anlayışın, ortak bir yaklaşım tarzının uygulamaları olarak ortaya çıkıyorlar. Biz eğitim sisteminde Hükümet olarak bir zihniyet değişimi yapmaya başladık.’ Diyen Bakan Dinçer Türkiye’deki eğitim sisteminin, eksik eğitime sahip bir toplumun Dünya ile aynı seviyeye getirilmesi için Bakanlık olarak büyük çaba gösterildiğine vurgu yaptı.

 

Bakan Dinçer vatandaşın ayağına gitti, soruları yanıtladı

Bakan Dinçer ve beraberindeki heyet Esenyurt Şehitler Parkı Sosyal tesislerinde vatandaşla birlikte çay sohbetine katılarak eğitimde yapılan son değişiklikler, mevzuat hakkında vatandaşı bilgilendirdi ve soruları yanıtladı. Esenyurt Serhan Tirit Merkez Camisinde teravih namazını kılan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Esenyurt Escafe’de kendisine sunulan ikramların ardından Esenyurt ziyaretini sonlandırdı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.