Beylikdüzü Ekolojik Pazar

Beylikdüzü Ekolojik Pazar
İSTANBUL’UN ÜÇÜNCÜ YÜZDE 100 EKOLOJİK PAZARI BEYLİKDÜZÜ’NDE AÇILDI

İstanbul’un üçüncü yüzde 100 ekolojik pazarı, Beylikdüzü Belediyesi ve Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği işbirliğiyle açıldı.

Beylikdüzü kapalı pazar yerinde cumartesi günleri kurulan ekolojik pazar; Bakırköy’den Çorlu’ya kadar İstanbul’un batısında yaşayanların organik ürünlere çok daha rahatlıkla ulaşmalarını sağlıyor.

Beylikdüzü’nde açılan ekolojik pazar da Şişli ve Kartal’dakilerde olduğu gibi; doğa ve canlı sağlığına zararlı kimyasal ilaç, gübre ve katkı maddesi gibi hiçbir yöntem kullanılmadan üretilen kontrollü ve sertifikalı ekolojik ürünler satılıyor.

Pazarda ekolojik sertifikalı ürünlerin yanı sıra geniş bir mamul ürün yelpazesi bulunuyor. Ekolojik sertifikalı pamuk, makarna, ekmek, bakliyat, temizlik malzemeleri, şampuan ve tekstil ürünleri pazarda bulunacak çeşitlerden sadece birkaçı. Burada Muğla, Afyon, Bursa, Karaburun, Kuşadası, Anamur, Gökçeada, Niğde, Amasya, Samsun ve Konya’dan gelen ekolojik ürünler tüketiciye sunuluyor.

Pazarda Ekolojik Tarım, Kanun ve yönetmeliklerine bağlı kalınarak, Buğday Derneği’nin destek danışmanlığı ve yüzde 100 ekolojik pazar ilke ve standartları doğrultusunda, Beylikdüzü Belediyesi tarafından denetleniyor ve tüketiciye güvenilir bir hizmet sunuluyor.

Türkiye’nin dördüncü yüzde 100 ekolojik pazarı

Türkiye’nin ilk yüzde 100 ekolojik pazarı 2006 yılında Şişli’de, ikincisi 2007’de Samsun’da ve üçüncü ise Aralık 2009 yılında Kartal’da açıldı. Beylikdüzü pazarı, Buğday Derneği ve Yerel Belediyeler işbirliğiyle Türkiye’de kurulan dördüncü ekolojik pazardır.

Yüzde 100 organik pazarlar, Türkiye’de ekolojik ürün üretim ve kullanımının yaygınlaşmasını sağlamakla birlikte her kesimden alıcının bu ürünlere kolaylıkla ve uygun fiyata ulaşabilmesine de olanak sağlıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.