Beylikdüzü Huzurlu Bir İlçe

Beylikdüzü

İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından organize edilen “Huzur Toplantısı”nda son gelişmeleri değerlendiren yöneticiler, Beylikdüzü’nün huzurlu bir kent olduğunu ve halkın kurumlara desteği ile bu konudaki başarının artacağını kaydettiler.

Beylikdüzü İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Huzur Toplantısı”, Beylikdüzü Belediyesi Yakuplu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Beylikdüzü Belediye BaşkanıYusuf Uzun, İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ekrem Güneyisi ve Beylikdüzü İlçe Emniyet Müdürü Özcan Yanmaz’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıda; yapılan yatırımların Beylikdüzü’nü İstanbul’un önemli cazibe merkezlerinden biri haline getirdiği, buna paralel meydana gelen asayiş olaylarına karşı da tedbirlerin alındığı belirtildi.

Beylikdüzü, İstanbul’un Cazibe Merkezlerinden Biri…
Toplantıda konuşan Başkan Uzun, yeni bir ilçe olmalarına karşın yapılan yatırımlarla Beylikdüzü’nün önemli cazibe merkezlerinden biri olduğunu dile getirdi. Başkan Uzun; sahil düzenlemeleri, metrobüsün gelmesi, kültür merkezinin hizmete girmesi ve ilçedeki diğer yatırım ve organizasyonların vatandaşlara nefes aldırdığını, işlerini kolaylaştırdığını ve daha ferah bir yaşam oluşturduğunu belirtti. Bu gelişmelere orantılı olarak yaşanabilecek asayiş olaylarının önlenmesi ve olayların çözümünde emniyet birimlerinin yaptığı çalışmaları da takdir ettiğini ifade eden Uzun, her şeye rağmen Beylikdüzü’nün İstanbul’un en huzurlu ilçelerinin başında geldiğini söyledi.

Beylikdüzü Huzurlu Bir İlçe…
Başkan Uzun, “Değerli halkımızın kurumlara desteğiyle Beylikdüzü’ndeki huzuru en üst seviyeye çıkaracağımıza inanıyorum. Beylikdüzü’nün en büyük kazancı huzurlu bir ilçe olmasıdır” diye konuştu.
İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ekrem Güneyisi de konuşmasında, Beylikdüzü’ndeki huzur ve güvenliğin sağlıklı şekilde sağlanabilmesi için İl Emniyet Müdürlüğü olarak kendilerinin de yoğun bir çaba sarf ettiklerini ifade etti.

Beylikdüzü’nde 501 kişiye 1 Polis Memuru Düşüyor
Beylikdüzü İlçe Emniyet Müdürü Özcan Yanmaz ise konuşmasında; ilçede 293 polis ve 142 Önleyici Hizmetler Bürosu personelinin vatandaşa hizmet sunduğunu, Beylikdüzü’nde 501 kişiye bir polis memurunun düştüğünü, bu oran ile Avrupa ortalamasına göre iyi bir durumda olduklarını dile getirdi.
Asayiş olaylarının önlenmesi ve olayların aydınlatılması konusunda İstanbul ilçeleri arasında başarılı bir konumda olduklarını belirten Yanmaz, bu başarıyı vatandaşın polise olan desteğiyle daha da üst seviyeye çıkarmak istediklerini ifade etti.

MOBESE Sistemi Suç Oranlarını Azaltacak!
İlçede kurulması düşünülen MOBESE sisteminin suçların önlenmesi ve çözümüne büyük katkı sağlayacağına dikkat çeken Yanmaz, MOBESE sisteminin kurulmasında büyük desteği olan İl Özel İdaresi ve Beylikdüzü Belediyesi’ne teşekkür etti.
Konuşmaların sona ermesinin ardından katılımcılardan gelen sorulara yanıtlar verildi. Toplantıya katılan Yakuplu Mahalle Muhtarı Harun Ercan, Beylikdüzü’nde yaptıkları hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Yusuf Uzun, İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ekrem Güneyisi ve Beylikdüzü İlçe Emniyet Müdürü Özcan Yanmaz’a çiçek verdi.

Kaynak : Yerel Haber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.