Beylikdüzü ve Büyükçekmece ye Araştırma Hastahanesi Geliyor


 

 

Pınartepe’de yapımı yılan hikayesine dönen devlet hastanesinde çalışmaların yeniden başlaması konusunda Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr.Hasan Akgün ile Beylikdüzü Belediye Başkanı anlaştılar.
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ü makamında ziyaret eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, yapılacak ortak çalışmalar hakkında görüş alış verişinde bulundular.
Toplantı sonrası basına açıklamada bulunan belediye başkanları Pınartepe’de yapımı yılan hikayesine dönen devlet hastanesinin yapımının başlaması için el birliği yaparak en kısa zamanda tamamlanması için çalışacaklarını belirttiler. 
Büyükçekmece Pınartepe Mahallesi’nde Büyükçekmece ve Beylizdüzü ilçe sınırını oluşturan Yavuz Selim Bulvarı üzerin de bulunan hazine arazisine yapılması planlanan 400 yataklı araştırma hastanesi için bir araya gelen iki belediye başkanı, bu hastanenin Silivri ile Bakırköy arasında ki tüm ilçelere hizmet vereceğini belirttiler.
Yapılacak araştırma hastanesinin bölge hastanesi olma özelliğinin bulunduğunu belirten belediye başkanları, bu projeye sonuna kadar destek olmaya hazır olduklarını, kesinlikle hiçbir polemiğe meydan vermeyeceklerini ifade ettiler.
Siyasetin hizmetin önüne geçmemesi gerektiğini vurgulayan Başkan Akgün;’’ Halkın menfaatine olan projeler hayata geçirilirken başta belediye başkanları olmak üzere tüm siyasilerin particiliği arka planda tutmaları gerektiğini vurguladı.
Başkan Akgün; “Hastane ve okul gibi benzeri tesisler halkımızın yararına olan projelerdir. Bu projeleri hayata geçirmek merkezi idarenin yetkisinde olmasına rağmen biz belediye başkanları halkımızın menfaatini gözeterek durumdan adeta vazife çıkartırız. Bunu yaparken de asla particilik kaygısı taşımayız’’ dedi.
Başkan Akgün’ü makamında yaklaşık 1 saat ziyaret eden Başkan Uzun yapılacak olan hastaneden Büyükçekmece, Beylikdüzü, Esenyurt, Silivri, Çatalca ve Avcılar da olmak üzere tüm bölgenin yararlanacağını belirtti. Başkan Uzun; “Bölgenin sağlık konusunda donanımlı bir Eğitim Araştırma Hastanesine ihtiyacı var. Proje için Pınartepe’de bulunan arsa bu amaca en uygun merkezi bir noktadır. Sağlık Bakanımız Recep Akdağ’ın da başlangıçtan beri bu projeye desteği vardır. Hasan Akgün başkanımızla beraber biz bu işe Büyükçekmece, Beylikdüzü projesi olarak bakmıyoruz. Bu bir bölge projesidir” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.