Büyükçekmece Belediye Başkanı Kitap Hediye Etti

Tüyap Kitap Fuarı

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı açıldı. Açılışa katılan Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın, Gazze’de yaşanan insanlık dramı ile ilgili sözleri dikkat çekti.
Açılış törenine Bakan Bağış’ın yanı sıra KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün katıldı.
Bakan Bağış, “Gazze’de çocuklar, anne ve babalarının kucaklarında ölüyor. Dünya vicdanının sesini temsil eden küresel yazarlara sesleniyorum; vahşetin durdurulması için sesinizi yükseltin. Bu vahşete ‘dur denilmesi’ için sözlerimi bu ifadelerle başlamak istiyorum” dedi.
Türkiye’nin geçmiş dönemlerde büyük sıkıntılar yaşadığına dikkat çeken Bağış, “Ülkemizde her şeyin mükemmel olduğunun söyleyemiyorum. Evet sorunlarımız var. Dünyanın bütün ülkelerinde devletin cumhurbaşkanı, başbakanı onlarca şehit cenazesine katılmak zorunda kalmıyor” şeklinde konuştu.
Bakan Bağış’tan sonra konuşma yapan KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu,” Kitap almak, kitap hediye etmek bizim ortaokul sıralarındayken başladığımız ve devam ettirmekten zevk aldığımız bir olaydı. İnşallah şimdiki nesillerde de aynıdır” dedi.
31Kitap fuarı ile ilgili düşüncelerini aldığımız Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün,” Çocuklarımıza okuma alışkanlığını küçük yaşta aşılamalıyız. Ağaç yaşken eğilir. İnsanın başına ne gelirse eğitimsizlikten gelir. Büyükçekmece halkının kitaplara daha yakın olması sağlamak amaçlı birçok çalışma yaptık. Kahvehanelere de kütüphaneler oluşturarak, halkımızın kitaplara daha fazla yakın olmasını sağladık “ şeklinde konuştu.
Törenin ardından Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr.Hasan Akgün stantları teker teker gezdiler. Başkan Akgün, Bağış’a ve Eroğlu’na fuardan beğenerek aldığı kitaplardan hediye etti.

Tüyap Kitap Fuarı
Tüyap Kitap Fuarı
Tüyap Kitap Fuarı
Tüyap Kitap Fuarı
Tüyap Kitap Fuarı
Tüyap Kitap Fuarı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.