Büyükçekmece Belediye Başkanını Muratbey Halkı Yuhaladı..!

Muratbey Halkı Sonunda Patladı

MURATBEY’DE BÜYÜK REZALET

‘HİZMET SEVGİ İŞİDİR, UYGULADIĞINIZ SAYGISIZLIK’ Büyükçekmece’deki Muratbey Mahallesi’nin iki yıldır mahalleye zehir saçan ruhsatsız asfalt fabrikası mahalleli ve belediye başkanını karşı karşıya getirdi.

‘HİZMET SEVGİ İŞİDİR, UYGULADIĞINIZ SAYGISIZLIK’
Büyükçekmece’ye bağlı Muratbey Mahallesi’nde evlerin ortasındaki asfalt fabrikası zehir saçmaya devam ederken, mahalle sakinleri 23 Temmuz Pazartesi akşamı belediyenin verdiği iftarda Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’ü yuhaladılar.
Büyükçekmece’deki Muratbey Mahallesi’nin iki yıldır mahalleye zehir saçan ruhsatsız asfalt fabrikası mahalleli ve belediye başkanını karşı karşıya getirdi.
En son 23 Temmuz Pazartesi akşamı belediyenin verdiği iftarda Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’ü yuhalayan halk ‘Biz ekmek istemiyoruz sağlık istiyoruz, bak onlar iftarda 10 dakika dayanamayıp fabrikaya mola verdirdiler, biz 2 yıldır burada yaşıyoruz’ diye isyan ettiler.
Mahalle ortasındaki iftarın verdiği alana yığılan halktan bir kişi bile iftar sofralarına oturmazken, masalara çevre mahallelerden ve Büyükçekmece’den otobüsler ile getirilen dolma vatandaşlar oturdu.
‘Meskenlerden ve insanların ikamet ettiği diğer yerlerden mutlaka uzak bulundurulması’ gereken ve üç kere mühürlenmesine rağmen çalışmaya devam eden fabrikaya halkın tepkisi bu defa sert oldu.
‘HİZMET SEVGİ İŞİDİR, UYGULADIĞINIZ SAYGISIZLIK’
Alana ‘MURATBEY’İ KAÇA SATTINIZ’, ‘HİZMET SEVGİ İŞİDİR, UYGULADIĞINIZ SAYGISIZLIK’ gibi pankartlar ile gelen ve iftar yemeğini protesto eden mahalleli “Zehirledin, şimdi yemek mi vereceksin?”, “Ekmek istemiyoruz, sağlık istiyoruz” diye bağırarak Belediye Başkanı Hasan Akgün’ü yuhaladı. Önce müzik açılarak yuhlama sesleri bastırılmaya çalışıldı. Bu arada Hasan Akgün, kendisiyle konuşmaya çalışan köyün eski muhtarı Fahrettin Filiz’i de “Kaybol, çık dışarıya!” diyerek meydandan uzaklaştırdı. Hasan Akgün’ün konuşması üzerine sinirlenen protestocularla yemekleri dağıtan belediye çalışanları arasında gerginlik yaşandı. Muratbey sakinleri, iftar yemeği için Mimar Sinan ve Ahmediye mahallelerinden otobüslerle getirilen ve başkanı alkışlayan vatandaşlara da tepkiliydi: “Bu yemeğe gelenlerin hepsi yabancı. Muratbey Mahallesi’nden bir kişi bile yok.” Olaylı geçen yemekten sonra komşu mahallelerden gelenler otobüslere binerek geri dönünce meydan bomboş kaldı.

BAŞKAN YARDIMCISI İSYAN ETMİŞTİ
Mahallelilerin ateş püskürdüğü eski belediye başkanı ve fabrikanın arsa ortaklarından Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Bayram Ali Üner’de üzgün. Kardeşleriyle hissedarı olduğu arazinin fabrikaya 3 bin liraya kiraya verdiğini anlatan Üner, “Bana buradan ayda 750 lira geliyor, maddi çıkarım yok. Çatalca ve Mimar Sinan arasında bir ölüm yolu vardı, kamyonlar devamlı kaza yapıyordu. Ben bu yolun düzeltilmesi için, tamamen iyi niyetle evet dedim bu işe. Bana baştan söylenen yolun iki ay içinde bitirileceğiydi. Fakat çalışma uzadı. Ulaştırma Bakanlığı ’ndan ‘Kamu yararı gözetilerek plantın çalışması lazım’ diye not gelince kapatamadık. Şimdi olsa o şantiyeye asla kiralamazdım. Ben orada doğdum, büyüdüm. Uykusuz geceler geçiriyorum. Muratbey halkına kıyamam, tırnaklarına zarar gelsin istemem.” Demişti.

Büyükçekmece Belediye Başkanı  YuhalandıBüyükçekmece Belediye Başkanı  Yuhalandı

Büyükçekmece Belediye Başkanı  Yuhalandı Büyükçekmece Belediye Başkanı  Yuhalandı

Büyükçekmece Belediye Başkanı  Yuhalandı Büyükçekmece Belediye Başkanı  Yuhalandı

Büyükçekmece Belediye Başkanı  Yuhalandı Büyükçekmece Belediye Başkanı  Yuhalandı

Büyükçekmece Belediye Başkanı  Yuhalandı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.