Büyükçekmece Belediyesi Polis Teşkilatına İftar Verdi

Büyükçekmece"de En “güvenli” İftar

Büyükçekmece Belediyesi, düzenlediği iftar programıyla ilçede görev yapan polis teşkilatını bir araya getirdi.

Ramazan ayında birbirinden farklı etkinliklerle ilçedeki vatandaşları buluşturan Büyükçekmece Belediyesi, bu kez ilçede görev yapan polis ve ailelerini düzenlediği iftarla bir araya getirdi. Vatandaşların can ve mal güvenliğini koruyan güvenlik güçleri, aileleriyle birlikte buluştukları iftar sofrasında birlik ve beraberliğin en güzel örneğini sergilerken, Ramazan’ın manevi havasını birlikte soludular.

İftara katılan polisler ve aileleriyle yakından ilgilenen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Her sene bu iftarımız gelenek haline gelmiştir. 300’e yakın polis teşkilatından arkadaşlarımız ve aileleri burada iftarımızı açacağız” dedi.

Ramazan dolayısıyla yaptıkları etkinlikleri anlatan Başkan Akgün, “Maddi durumu kötü olan vatandaşlarımızın kapısını çalıyoruz. Gıda yardımı gibi hizmetler veriyoruz. Her akşam köy meydanlarında en az 800 vatandaşımızla iftar sofralarını devam ettiriyoruz. 11 Ağustos’ta TÜYAP Fuar Merkezi’nde 10 bin kişilik, Türkiye’nin en büyük iftarını yapacağız. Her yıl yapıyoruz bunu. Ramazan’ın 24’ünde 3 bin 500 bayanımızla Edirne’de olacağız. Ayrıca haftanın birkaç günü hanımlarımız Eyüp Sultan’da sahur programlarına katılıyor” diye konuştu.

Başkan Akgün, İslam dünyasında yaşanan vahşetleri de değerlendirerek, “Keşke bu hoşgörü bütün yıl yaşansa. İnşallah Ramazan vesilesiyle İslam dünyasında akan kan durur. Her vatandaş gibi biz de rahatsızız. Akan kanın durdurulması lazım” dedi. – İSTANBUL

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.