Büyükçekmece de 6 ayda 700 yapı yıkıldı

Büyükçekmece

Kumburgaz Belde Belediyesi olduğu dönemde yapımına izin verilen “Kaçak yapılar”, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr.Hasan Akgün’ün talimatıyla yıkılmaya devam ediliyor.
Kamu alanlarını ihlal eden, Kumburgaz sahilinden Mimarsinan’a kadar uzanan kıyı şeridinde yer alan çirkin görüntüler oluşturan kaçak yapılar, Büyükçekmece Belediyesi ekiplerince bir bir yıkılıyor.
6 ay içinde 700 yapı yıkan Büyükçekmece Belediyesi, sahil şeridindeki kaçak yapı temizliğine devam ederek Erçağ Sitesinin yanında bulunan parseldeki ruhsatsız yapıyı yıktı.
Yeni Mahallede bulunan kaçak yapının kağıt evler gibi yıkılması vatandaşları korkuturken, yetkililer bu tip evlerin ufak bir depremde yerle bir olacağını bu yıkımlar sayesinde görüntü kirliliğinin yanı sıra can kaybının da engelleneceğini belirttiler.
Olası bir İstanbul depremini en az zararla atlatmayı istediklerini belirten Başkan Akgün, “Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği bizim için her şeyden önemli. Depreme dayanamayacak, şehrin görüntüsünü bozan çirkin yapıları yıkmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.