Büyükçekmece de bu kavşak rahatlatacak…

Büyükçekmece

Büyükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Mimarsinan girişi, Opet arkasındaki yıllardan beri istimlak edilen binanın yıkımını gerçekleştirdiler.
Büyükçekmece Belediyesi, kamuoyunda ölüm yolu olarak bilinen Çatalca- Büyükçekmece arasındaki yolun ıslah ve genişletme çalışmalarını devam ettiriyor.
Çatalca istikametinden gelip Silivri istikametine gidecek olan araçların daha rahat ulaşımını sağlayabilmek için yıllardan beri atıl vaziyette bulunan binanın istimlakını gerçekleştiren Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr.Hasan Akgün, vatandaşın Çatalca’dan gelip Kumburgaz – Silivri istikametine geçmek için yıllardan beri çektiği sıkıntıyı yeni yapılacak kavşağın bağlantı yolu sayesinde ortadan kaldıracaklarını söyledi.
Büyükçekmece Belediyesi yıkım ekiplerinin bölge genelinde yıkım çalışmalarına hummalı bir şekilde devam ettiğini vurgulayan Başkan Akgün, bu kavşak çalışmasının tamamlanmasından sonra Mimarsinan Kavşağında büyük bir rahatlamanın da söz konusu olacağını vurguladı. Başkan Akgün; “ Çatalca yönünden Silivri yönüne dönecek araçların Mimarsinan istikametinden Çatalca’ya giden araçlarla karşılaşmadan kavşağı geçebilecek düzenleme kapsamında bu yıkımı gerçekleştirdik” dedi.
Başkan Akgün; “Bölge trafiğinde önemli bir rahatlama sağlayacak kavşak çalışması büyütme ve genişletme çalışmaları hızlı bir şekilde tamamlayıp vatandaşın rahat bir nefes almasını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.