Büyükçekmece Pazarda Bedava Saç Kesimi

Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi öğrencileri, pazara alışveriş yapmaya gelen kadınlara ücretsiz saç kesim hizmeti veriyor.

Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi öğrencileri, pazara alışveriş yapmaya gelen kadınlara ücretsiz saç kesim hizmeti veriyor.

Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi eğitimlerini tüm hızıyla sürdürüyor. Akademide eğitim veren kuaförlük ve saç bakım kursu öğrencileri, marifetlerini ilçede bulunan bir semt pazarında sergiledi. Pazara alışveriş yapmaya gelen kadınlara saç kesimi, fön ve maşa gibi işlemler uygulayan kursiyerler, kadınlardan tam not aldı.

Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi eğitmenlerinden Kezban Çetin, “2 buçuk senedir eğitmenlik yapıyorum. Büyükçekmece Belediyemizin halka sunduğu günde 4 boya yapıyoruz. Ücretsiz röfle, kesim yapıyoruz. İhtiyacı olan insanlara gelin başı yapıyoruz” dedi.

Çetin, öğrencilere eğitimden sonra iş imkanı da sağladıklarını sözlerine ekledi.

Kuaförlük ve saç bakımı kursiyerlerinden Kerem Maden, “2 sene önce başladım. Oradan mezun olduktan sonra kuaförde çalıştım” diyerek, kesim işleminin inceliklerini anlattı.

Pazara alışveriş için geldiğini belirten Ebru Şener büyük bir sürprizle karşılaştığını ifade ederek, “Alışveriş yapmaya geldim, ama saç yaptırıyorum. Ben de koroda kursiyerim, tesadüfen gördüm” derken, Fahriye Azlak ise “Gerçekten çok güzel bir uygulama. Büyükçekmece Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz. Pazara geldik ama saç yaptırıyorum” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.