Büyükçekmece Stadyumu, 4 Yıldızlı Stad Bitmek Üzere

20 binkapasite, istanbulun en büyük 5. stadı, atatürk olimpiyat, sükrü saracoglu, inönü ve ali sami yen’den sonra.

 

Büyükçekmece Belediyesi bir ilke daha imza atarak Türkiye’de hiçbir ilçede olmayan dev spor kompleksini  hizmete sokuyor.

20.000 kişilik olimpik ölçülerdeki  stadın yanında , 2000 kişilik ve 300 kişilik  trübüne sahip iki ayrı stadtan oluşan Büyükçekmece Atatürk Spor Kopleksi’nde çok amaçlı hizmet vermek hedefleniyor. 4 yıldızlı otel ayarında  70 yataklı  bir oteli de içerisinde barındıran  spor kompleksinde soyunma odalarından,saunasına,masaj odasından  teknik direktör odasına kadar pek çok detay incelikle düşünülmüş.

Her spor dalı yapılabilinir…

80.000 metrekare arazi üzerine kurulan , otopark problemi olmayan dev yaşam ve spor merkezinde tartar zeminli koşu pisti ,kale arkalarında cirit ve gülle atma gibi çeşitli spor dalları da rahatlıkla yapılabilinecek.

Aynı anda 8 takımın büyük sahada soyunup giyinebileceği rahat bir ortama sahip  komplekste  güreşçilere  için  antrenman sahaları ve dinlenme odaları da mevcut.

Bu kompleksi UEFA  standartlarına uygun yapılabilmesi için hiçbir masraftan kaçınmadıklarını söyleyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün “ Bu komplekste rahatlıkla 1. Lig futbol takımlarının maçları oynanabilir” dedi. Komplike  ve en ince detayına kadar düşünülmüş başka bir stadın Türkiye de bulunmadığını söyleyen Başkan Akgün “ Yaptığımız bu çalışmaların değeri 10 yıl sonra daha rahat anlaşılacaktır. Büyükçekmece de stad sorunu olduğunu söyleyenlerin Büyükçekmece’yi tanımadıkları ortadadır. Bu stad diğer belediyelere ve klüplere örnek olacak bir projedir.Bunu yakında stadımız tamamlandığında herkes daha iyi anlayacak “şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.