Büyükçekmece’de binaların yüzde 90’ı yıkılacak

FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Kumburgaz sahil şeridinde bulunan binaların yüzde 90’ının yıkılacağını söyledi.

 

”Kentsel Dönüşüm Projesini” önemsediğini dile getiren Başkan Akgün, “Herkesin bildiği gibi 40-50 yılı doldurmuş, kumun üzerine gelişi güzel yapılmış bu binaların ayakta kalması mümkün değil, hepsi yıkılacak. Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında bu binaları yıkarak binlerce vatandaşın hayatını kurtaracağız” dedi.
Bilim adamlarının, belediye başkanlarının görevlerinin halka gerçekleri anlatmak ve onları doğru bilgilendirmek olduğunu söyleyen Akgün, “Bunu sadece belediye başkanları, hükümet düşünmeyecek, vatandaş da düşünecek. Gelip demirleri dahi çürümüş binaların içine sonunu düşünerek girmeyecek” şeklinde konuştu.

12 km olan Kumburgaz Sahil şeridi üzerindeki olası bir depremde yıkılmaya mahkum olan bu yapıların tamamını kaldırmayı istediklerini söyleyen Akgün, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’la bu konuda sık sık görüştüklerini belirtti.

Akgün, “Bakan bu bölgeye ve bu projeye özel önem veriyor. Önümüzdeki hafta yeniden görüşerek gerekirse bölgeyi birlikte gezeceğiz ve projeyi hızlandıracağız” dedi.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

  1. ysnszr dedi ki:

    açıklayıcı yerel bir site çok teşekkür ederiz 🙂

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.