Büyükçekmece’de eroin vurgunu

İran’dan getirilen 151 kilo 300 gram eroini, tırla yurt dışına götürmek isterken yakalanan 7 kişi tutuklandı.

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İran’dan getirilen eroini yurt dışına götürmek isteyen Cemal Ö’nün kullandığı tırı Büyükçekmece’de durdurdu. Tırın şoför mahallinin tavanında saklanmış 101 kilo 700 gram eroin ele geçiren narkotik ekipleri, Cemal Ö’yü gözaltına aldı.

Büyükçekmece’deki ikinci operasyonda ise Hadımköy’de tır garajında bulunan ve yurt dışına eroin sevkıyatında kullanılacağı belirlenen tırda arama yapıldı. Narkotik detektör köpeklerinin de katıldığı operasyonda, tırın dorsesindeki gizli bölmelere saklanmış 49 kilo 600 gram eroin bulundu.

Tır şoförü Nusrettin K. ile uyuşturucu sevkıyatının organizasyonunda yer aldıkları ileri sürülen Hacıali Ü, Mehmet Y, Cihangir Y, M. Sabri Ş. ve Mehmet Ş. yakalandı. Şüphelilerin, İran’dan getirilen eroini Avrupa’ya götürmeyi planladıkları bildirildi.

Emniyet Müdürülüğü’nde işlemleri tamamlandıktan sonra Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edilen Cemal Ö, Nusrettin K, Hacıali Ü, Mehmet Y, Cihangir Y, M. Sabri Ş. ve Mehmet Ş. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

KAYNAK: Arif Yakıcı / AA

Daha fazlasını oku: Büyükçekmece’de eroin vurgunu – Rotahaber http://haber.rotahaber.com/buyukcekmecede-eroin-vurgunu_355109.html#ixzz2OicIEpgW
Follow us: @Rotahaber on Twitter | rotahaberr on Facebook

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.