Büyükçekmece’de karpuz ekimi başladı

Büyükçekmece’nin yerli karpuz fidelerinin dikimi Ziraat Odası başkanı Recep Erol ve beraberindeki heyetin katılımı ile çiftçi Soner Ereke’nin tarlasında toprakla buluştu.

Yaz aylarının vazgeçilmezi Büyükçekmece’nin meşhur yerli karpuz dikimi çiftçi Soner Ereke’nin Çakmaklı yolu üzeri Uzun Çayır mevkiinde bulunan tarlasında toprakla buluştu. Toplam 170 dekar tarlaya ekilen Karpuz fidelerinin 15 Haziran tarihine kadar olgunlaşarak hasat edilmesi bekleniyor. Büyükçekmece de kavun ekimine ise 23 Nisandan sonra başlanacak.
Dün gerçekleşen karpuz fidelerinin dikimi programına Büyükçekmece Ziraat Odası başkanı Recep Erol beraberinde ilçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Avni Sandıkçı, MHP Beylikdüzü il genel meclis üyesi İskender Duriç, MHP Beylikdüzü ilçe başkanı Ali Aydın, Büyükçekmece Kolon Hospital Hastanesi başhekimi Önder Yüksel Eryiğit, Atatürk Mahalle Muhtarı Alkış Barış, Ziraat Odası Meclis Başkanı Mustafa Kılıç, Ziraat Odası eski başkanı Hacı İlker Timur, Bazı oda yöneticileri ve Karpuz ekicisi çiftçiler katıldı.
Büyükçekmece’nin yerli karpuzlarının fidelerini tarlaya dikmeye başladıklarını belirten Soner Ereke karpuzların az çekirdekli ve 8 ile 12 kilogram ağırlığında olacağını tahmin ediyoruz diyerek fide dikimine katılan başkan Erol ve beraberindeki heyete ilgilerinden dolayı teşekkür etti..

Hormonsuz ve Tamamen Doğal..
Karpuz fidelerinin dikimini yerinde inceleyen ve tarlada çalışan işçilere bazı ikramlarda bulunan Büyükçekmece Ziraat Odası Başkanı Recep Erol’da burada yaptığı konuşmasında yiyeceklerimizin her birinde çiftçimizin alın teri göz nuru vardır. Büyükçekmece de son yıllarda karpuz gibi çeşitli ürünlerin gittikçe artığını ifadede ederek, Bu yıl karpuz ve kavun fiyatlarının çiftçinin yüzünü güldüreceğine inanıyorum dedi.
Başkan Erol Büyükçekmece karpuzlarının tamamen doğal olarak yetiştirilmiş ve hormonlu olmadığını belirterek ülkemizin tarım sektöründeki geri kalmışlık zincirini kırma doğrultusunda çok önemli ve köklü adımlar atan Bakanlık, tarım sektörü içerisinde böylesine bir ağırlığa sahip olan çiftçilerimizin problemlerinin çözümüne de özel bir önem vermektedir. Bizim de Büyükçekmece Ziraat odası olarak hedefimiz; çiftçilerimizin tarımsal konularda, ev ekonomisi ve gıdaların muhafaza edilmesi ile ilgili eğitim çalışmaları yaparak, kırsal kesimdeki çiftçi ailesinin sos yo-ekonomik açıdan kalkınmasını sağlamaktır dedi. Erol, Özellikle her mevsimde çalışan ve yiyeceklerimizin her birinde çiftçilerimizin alın teri ve göz nuru olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız dedi.

Haber Kaynak: http://www.haberdar.com.tr/guncel/buyukcekmecede-karpuz-ekimi-basladi-h19574.html

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.