Büyükçekmece’de Yol Genişletililiyor, Çökme Tehlikesi Olan Köprü Yenileniyor

Büyükçekmece’de Yol Genişletililiyor, Çökme Tehlikesi Olan Köprü Yenileniyor

Büyükçekmece'de Yol Genişletililiyor (1) Büyükçekmece'de Yol Genişletililiyor (2) Büyükçekmece'de Yol Genişletililiyor (3)

Edirne istikametindeki D 100 köprüsünün taşıyıcı kolonlarında yarılmalar meydana gelmesi ve çökme görülmesinin ardından yaşanabilecek olası faciaya dikkate çeken Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Her geçen gün daha fazla risk arz eden köprülerin yenilenmesinin ardından hepimiz rahat bir nefes almış olacağız” dedi.

Edirne istikametindeki D 100 köprüsünün taşıyıcı kolonlarında yarılmalar meydana gelmesi ve çökme görülmesinin ardından yaşanabilecek olası faciaya dikkate çeken Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Her geçen gün daha fazla risk arz eden köprülerin yenilenmesinin ardından hepimiz rahat bir nefes almış olacağız” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, köprü ve bölgesinde çalışma başlattı. Öncelikle şerit genişletme çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi, bu çalışmayı tamamladıktan sonra gidiş ve geliş yönündeki köprüleri yenileyecek.

KÖPRÜ KENDİNİ TAŞIYAMAZ HALE GELDİ

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, köprünün her iki tarafından ciddi sorunlar bulunduğunu ve kendisini bile taşıyamaz bir hale geldiğini belirterek, şunları söyledi:

“İstanbul Büyükşehir Belediyemiz isabetli bir kararla hemen çalışmalarını başlattı. Her geçen daha fazla risk arz eden köprülerin yenilenmesinin ardından hepimiz rahat bir nefes almış olacağız. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş olmak üzere, konuyu ortak önerge olarak Büyükşehir Belediye Meclisi’ne taşıyan Büyükçekmece Belediye Meclisi grubuna teşekkür ediyorum.” – İstanbul

büyükçekmece trafik

Kaynak:buyukcekmecehaber.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.