Çatalca İnceğiz’e Hanım Eli Değdi

İnceğiz’e Hanım EliDeğdi

Çatalca Kaymakamlığı ve İşkur arasında imzalanan protokolgereği toplum yararına çalışma programı kapsamında işe alınan İnceğizlibayanlar, İnceğiz Mağaraları ve piknik alanında çalışmaya başlayarak yaptıklarıçalışmalarla adeta erkeklere taş çıkartıyorlar.

İnceğizli BayanlarKaymakamlığa Ve İşkur’a Teşekkür Ediyor

Yakın zamanda İşkur İstanbul İl Müdürü MuammerÇoşkun ile görüşen Kaymakam Taşdan yeni bir projenin sözünü almıştı. Verilen sözünardından 10 kişilik ek bir kadro açan İşkur Müdürü Coşkun, Çatalca Kaymakamlığı’nındiğer ilçelere nazaran bu fırsattan daha fazla yararlandığını ifade etmişti.

Bayanlara Çevre Düzenlemesinden Tam Not

İnceğiz Mağaraları ve piknik alanında görevyapan bayanlar, işe başlamalarının üzerinden az bir süre geçmesine rağmenmaharetli elleri ile yaptıkları çevre düzenlemeleri görenlerden tam not aldı. Bölgedeyapılan çalışmaları denetleyen Kaymakam Taşdan da gördüğü bu güzel tablokarşısında memnuniyetini saklamayarak çalışan bayanlara karşı, ‘’bayanların buişe el attığı çok kısa sürede belli oldu. Bayan gücü dedikleri bu olsa gerek. Çalışmalarınızdan ötürü Hepinizeteşekkür ediyorum’’ dedi.

Çalışanlara Müjde Verdi

Kaymakam Taşdan ziyaret sırasında yeni aldığıbir bilgiyi de çalışanlarla paylaştı. Kaymakam Taşdan:’’daha önce İşkur toplumyararına çalışma kapsamında sadece 24 ay içerisinde 8 ay işçiçalıştırabiliyordu. Bu şu demek burada 8 ay çalışanın bir daha buradaçalışabilmesi için 16 ay daha beklemesi gerekti. Bu hem bize, hemçalışanlarımıza sıkıntı oluşturuyordu. Ancak İşkur yetkilileri bu bu sıkıntıyıyerinde bir düzenleme ile çözdüler. Artık işkur çalışanları yasal düzenlemesonrasında 1 yılda 9 ay çalışabilecek, sadece 3 ay ara verilecek. Bu düzenlemeile özellikle okullarımızda çalışan personelimiz için büyük bir problemiortadan kaldıracaktır. Böylece daha kalıcı çalışmaların önü açılmış oluyor. Bu imkânısağlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e İşkur Genel Müdürü Nusret Yazıcı’ya ve İl Müdürü MuammerÇoşkun ile birlikte İşkur yetkililerine Çatalca adına teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.