Elektrik gelene kadar kombileri kapalı tutun!

Elektrik gelene kadar kombileri kapalı tutun!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, doğalgaz kullanan vatandaşları elektrik gelinceye kadar kombilerini kapalı tutmaları konusunda uyardı.

 

Belediyeden yapılan açıklamada, Bursa kaynaklı sorun nedeniyle kentte yaşanan elektrik kesintisi üzerine İstanbul’a doğalgaz verilemediği ve raylı sistem hatlarında sefer yapılamadığı belirtilerek, yolcuların tahliyesinde ve nakillerinde herhangi bir sıkıntı yaşanmadığı kaydedildi.

Ulaşım A.Ş Genel Müdürlüğünün, İETT ile koordineli olarak çalıştığı ve yolcuların tahliyesinin yapıldığı ifade edilen açıklamada, ”Şu anda Adapazarı, Gebze ve İzmit’e elektrik verilmeye başlanmıştır. Elektrik kesintisi ile ilgili sorunun giderilmesinin ardından İstanbul’da da seferler normale dönecektir. Doğalgaz kullanan vatandaşlarımızın elektrik gelinceye kadar kombilerini kapalı tutması ve elektriğin gelmesinin ardından kombilerini hemen açmamaları gerekmektedir” denildi.

İGDAŞ’tan uyarı

İGDAŞ, elektrik kesintisinin yaşandığı İstanbul’da kombi ve kazanların, elektrikler gelene kadar kapalı konumda bulundurulması gerektiğini bildirdi.

İGDAŞ’tan yapılan yazılı açıklamada, elektrik kesintileri sebebiyle doğalgaz kombi ve kazanlarının çalışmadığı belirtilerek, elektrik kesintilerinin yaşandığı bölgelerde bulunan abonelerin, kombi ve kazanlarını elektrikler tekrar gelene kadar kapalı konuma getirmeleri gerektiği vurgulandı.

Açıklamada, şöyle denildi:

”Aksi halde elektrik kesintisinin sona ermesinden sonra, durmuş olan sistemlerin aniden çalışmaya başlamasıyla doğalgazda ani ve yüksek çekişler olmaktadır. Bu ani yüklenmeler binaların önündeki servis kutularını olumsuz etkilemekte ve çeşitli arızalara sebebiyet vermektedir. İGDAŞ, bu konuda gerekli önlemleri almış olup, gerektiğinde takviye ekipler kurarak olası arızalara acil olarak müdahale edecek şekilde hazırlığını tamamlamıştır. Abonelerimizin bu konuda hassasiyet göstermeleri, kombi ve kazanlarını elektrikler gelene kadar kapalı konumda bulundurmaları önem arz etmektedir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.