Esenyurt’ta 5 yıldızlı rehabilitasyon

Esenyurt’ta, 5 yıldızlı otel konforunda hizmet veren, 1800 öğrenci kapasiteli Esenyurt Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi törenle hizmete girdi.

Merkezin açılış kurdelesini, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu öğrencilerle kesti. Kadıoğlu, “Esenyurt’ta 4 bin civarında engelli var. Engelliler için yatırımlar hepimiz için çok anlamlıdır” dedi. Eğitimci Turan Soytaş, Mimar Şinasi Doğan ile inşaatçı Bülent Volgan, Levent Volgan ve Hüseyin Soytaş’ın ortağı oldukları Esenyurt Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, toplam 3 milyon 500 bin TL’ye mal oldu.

 

Servis hizmeti de var

19 Mayıs Bulvarı’ndaki 4 katlı merkez derslik, toplantı ve rehabilitasyon odaları, oyun parkı ve dinlenme alanlarından oluşuyor. Merkezde çocuklar için öğrenme güçlüğü, zihinsel gelişim destekleme, bedensel gelişimi destekleme, gelişim bozuklukları ve işitme programı, aileleri içinse aile terapisi ve psikolojik danışmanlık hizmetleri veriliyor. Çocuklar haftada iki gün, birer saatlik eğitim programları için evlerinden servisle alınıp, program bitiminde de aynı servisle evlerine bırakılıyor.

Haberin Devamı

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.