Hadımköy Yolunu Rahatlatacak Dev Proje

Hadımköy Yolunu Rahatlatacak Dev Proje

Hadımköy Yolunu Rahatlatacak Dev Proje

​Büyükçekmece – Hadımköy Yolu Tüm Hızıyla İlerliyor

Başkan Akgün’den Hadımköy Trafiğine Neşter!

Hadımköy trafiğini rahatlatacak dev proje!

Büyükçekmece Belediyesi tarafından yapımına başlanan 2 yeni yol, D-100 Karayolu ve Hadımköy Gişeleri arasındaki trafik yoğunluğunu yüzde 30 oranında azaltması hedeflenirken çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

2015 yılı içinde tamamlanarak hizmete açılacak olan yol bölgedeki yerleşim merkezilerinde ikamet eden vatandaşlar ve bu bölgede çalışanlar açısından da sabırsızlıkla bekleniyor.

Başkan Akgün Çözecek

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, her geçen gün artan yerleşim merkezleri, okullar ve aynı zamanda da bir sanayi bölgesi olan Hadımköy’ün trafik sorununa el attı. Bu amaçla aynı anda iki yol yapımına başlayan Büyükçekmece Belediyesi ekipleri, 24 metre genişliğinde ve toplam 7 kilometre uzunluğundaki  yolları bu yıl içinde tamamlayacak. Ayrıca her iki yolun gidiş ve dönüş istikametlerine özel bisiklet yolları yapılıyor.

Göl Malikaneleri’ne gelindi

Alkent Mahallesi ile Demir La Vida Yaşam Merkezi arasından başlayan ilk yol TulipA Vilları ve Göl Malikaneleri’nin önünden geçerek, Büyükçekmece Atatürk Spor Kompleksi önünden Büyükçekmece merkez bağlanacak. Bu yolda çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükçekmece Belediyesi ekipleri ilk aşamada bölgedeki sitelerin önüne perde duvara çekiyor. Yol yapım çalışmaları da tüm hızıyla sürdürülürken açılan yol güzergahında Göl Malikaneleri’nin önüne kadar gelindi.

Hadımköy yolu nefes alacak

Çalışmaları yerinde inceleyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Hadımköy trafiğinin her geçen gün daha da yoğunlaştığına dikkat çekerek; “Bu iki yol tamamlandığında Büyükçekmece’den Hadımköy gişelerine olan mesafe 4,5 kilometre yakınlaşacak. Bölgede çalışan, ikamet edenler açısından büyük kolaylık ve rahatlık sağlayacaktır. 2015 yılı yatırımına dahil ettiğimiz bu yollar bölge açısından hayati önem taşımaktadır. Her iki yolun faaliyete geçmesinin ardından paralel bir yol ile bu bölgenin ulaşım ağını tamamlamış olacağız. Böylelikle Hadımköy  trafiğinde yüzde 30 oranında bir rahatlama olacaktır. Ayrıca bu her iki yoldan Büyükçekmece merkezine bisiklet ile gidip gelinebilecek özel bisiklet yolu da yapıyoruz” dedi.

Büyükçekmece Hadımköy Yolu (1) Büyükçekmece Hadımköy Yolu (3) Büyükçekmece Hadımköy Yolu (2)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. metin dedi ki:

    yol çlışmaları nı alan firmanın hasan akgünün yiğenin olmasının verdiği rahatlıktan dolayı hiçte okadar hızlı gitmiyor ola bildiğince yavaş gidiyor şirket orayı bırakıyor aynı bölgede villa inşatı başlatan mesa nurolun firmasında harfiyet işini almış orda çalışıyor bu taraftaki yol ihalesi cepte amcası belediye başkanı kim nediye bilir beklesin düşüncesi var belediyenin halka verdiği sözlerin onlar için hiç bi önemi yok gibi başka firma girmiş olsaydı bunların 8 aydır yaptığıişi ida ediyorum 8 günde yaparlardı torpil olunca malesf böyle 1 inci fiteste hareket ediyorlar . başkanım malesef gerçek bu.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.