İnternetli Klimalı Lüks Minibüsler Geliyor!

İnternetli Klimalı Lüks Minibüsler Geliyor!

 

İstanbul’daki minibüslerin 700-800’ünün konforlu, klimalı, internet bağlantılı olmasının planlandığını bildirdi.

AÇIKLAMA SOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI BAŞKANINDAN 

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Bahçelievler Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Halit Yılmaz, İstanbul’daki minibüslerin 700-800’ünün konforlu, klimalı, internet bağlantılı olmasının planlandığını bildirdi.

Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ile İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin belirlediği 11 esnaf odasının, minibüslerin modern, çağdaş, konforlu hale getirilmesi için ortak çalışma yaptıkları kaydetti. Esnaf odaları ve Ulaşım Daire Başkanlığı’nın ortak çalışmalarının şekillenmeye başladığını anlatan Yılmaz, ”Minibüsler artık kesinlikle alçak tabanlı, klimalı ve konforlu olacak. Artık hiçbir minibüsçü istediği yerde yolcu indirip bindiremeyecek. Genişletme çalışmalarının bitirilmesinin ardından minibüsler de otobüsler gibi İETT duraklarını kullanacak’‘ ifadelerini kullandı.
Minibüslerin ön camında mobil takip cihazlarının olacağını, böylece her aracın kontrol altında tutulacağını, minibüslerin online olarak izleneceğini belirten Yılmaz, çalışmalara ilişkin şu bilgileri verdi:
SOFÖRLER TEK TİP ELBİSE GİYECEK

”Taksi ve minibüslerde çalışacak şoförler eğitime tabi tutulduktan sonra sınava girecek, başarı durumuna göre sertifika alacak. Sertifika alan şoför için dijital kart uygulaması yapılacak. Bu dijital kart olmadan araç çalıştırılamayacak.

Mevcut minibüslerin 700-800’ünün konforlu, klimalı, internet bağlantılı ve her türlü telefonun şarj edilebileceği özellikte olması planlanıyor.
Şoförler tek tip elbise giyecek.
İstanbul’da bir kısım ticari taksilerde VIP yolcu taşımacılığı yapılacak. Bu çalışmalarla İstanbul’da taşımacılık Avrupa standartlarının üstüne çıkacak.”
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.