Kaymakam Yatırımları Denetledi

Çatalca Kaymakamı denetliyor

Kaymakam Yatırımları Denetledi

Kaymakam Taşdan yatırımların denetlemesine İl Genel Meclisi Üyesi Gökay Güner ile birlikte, Çatalca ilçe merkezinde yapımı devam eden Gençlik Merkezini ziyaret ederek başladı. Burada müteahhit firma sorumlusu mimardan bilgi alan Kaymakam Taşdan inşaat süreci hakkında bilgi almasının ardından yine aynı yüklenici firmanın onarımını yaptığı Ziya Altınoğlu kapalı spor salonunu gezdi.
İlçe merkezindeki denetimlerin ardından sırası ile Gökçeali İlköğretim Okulunu, İhsaniye Sağlık Ocağını, İhsaniye İlköğretim Okulunu ve Camiisini inceledi. Sonrasında Oklalı İlköğretim okulu ve Camiisini denetleyen Kaymakam Taşdan buradan Kestanelik köyüne geçerek burada Kestanelik İlköğretim okulunu, Sağlık Ocağını ve Kestanelik lisesini de ziyaret etti.
Denetimler sırasında yetkililerden sıkıntılar hakkında bilgi alan Kaymakam Taşdan bizzat kendisi de incelemelerde bulunup, sorunlu gördüğü noktaları not aldırarak konunun takipçisi olacağını ifade etti.

Sorumluluk İdarecilerin
Denetimler sırasında görüşlerini ifade eden Kaymakam Taşdan:’’ Sayın Valimiz’in desteği ile İl Özel İdaremiz, ilçemizde büyük kaynaklar ayırarak yatırımlar yapıyor. Bizde gerek inşa sürecinde, gerek inşa bitiminde incelemelerde bulunarak sonradan doğacak olumsuzlukların ve eksikliklerin önüne geçmeye çalışıyoruz. Çünkü zamanında alınmayan küçük bir önlem, eksik ya da hata, yapılan yatırımı kısmen ya da tamamen tahrip edebiliyor. Örneğin bir okulda yapılan montalamada bir ustanın işini doğru yapmaması ve bunu idarecilerin fark etmemesi zamanla diğer kaplama alanlarının da su almasına ve tahrip olmasına neden oluyor. Böylece zamanında fark edilmeyen ya da önemsenmeyen küçük bir hata ya da eksiklik devlete milyarlarca liraya mal oluyor. Kamuda yapılan işlerde Müteahhit firmalara kanunla belirlenen şartlar ile büyük sorumluluklar yükleniyor. Zamanında fark edilen eksiklikler bu firmalar tarafından ivedilikle yapılıyor. Zaten aksi durumda yaptıkları işin karşılığı olan tutarı alamıyorlar. Burada bizim idarecilerimize muhtarlarımıza büyük bir sorumluluk düşüyor. Yapılan yatırımda yapılan eksik ya da yanlış bir uygulamada anında müdahale edilmesi gerekiyor. Bu konuda idareci arkadaşlarımızın aşırı derece hassas davranmasını bekliyoruz.’’ dedi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.