Konuk.net Kurtulmanın ÇÖZÜMÜ

Bugünlerde dikkatimi çeken en çok spam mail gönderen konuk.net’ten gelen spam mailleri, Bu ve bunun gibi siteler, herhangi bir yerden e-posta adreslerimizi buluyorlar ve sistemlerine entegre edip otomatik olarak reklam ve üyelik amaçlı postalar gönderiyorlar. Bu gelen spam maillerin içeriğinde eposta adı ve otomatik oluşturmuş şifre sunuyorlar bu bağlantıya tıklamanız sonucunda sitelerine direk üye yapıp amaçlarına ulaşıyorlar. Bu sadece sizi üye yapmak için olmayadabilir. Bilgilerinizi öğrenip dolandırmak isteyen sitelerde bir hayli çoğunlukta. Bunun için doğum tarihiniz, ev adresiniz, gerçek adınız ve kimlik numaranız gibi önemli kişisel bilgilerinizi paylaşmaktan kesinlikle kaçınmalıyız. Gelelim Şimdi Bu Adreslerden Gelen Spam Mailleri Otomatik Olarak Silip Kurtulma Konusuna;

Arkadaşlar konuyu hangi başlık altına açacağıma karar veremedim sonunda buraya karar verdim.
hotmailde @konuk.net gibi bazı sitelerden size gelen gereksiz ve istenmeyen mailleri her seferinde silmekten bıkmış bir halde hotmaili karıştırırken bu metodu buldum.

1 – hotmail inbox (gelen kutusu) ekranındayken üst taraftaki seçeneklerden sweep (süpür) seçeneğini seçtiğinizde bir açılır menü gelecek.

2-açılır menüden manage rules (kuralları yönet) seçeneğini seçtiğinizde bir pencere gelecek (EN ALTTAKİ SEÇENEK)

3- açılan pencerede new (yeni) seçeneğini seçtiğinizde yeni kural oluşturma pencereniz gelecek.

4-Burada 1. adımda senders address (gönderenin adresi) seçeneğini seçin, hemen yanındaki açılıp menuden contains (bunu içerir) seçeneğini seçin.

5-Bu seçeneklerin yan tarafındaki alana ise engellemek istediğiniz uzantıyı yazın örn : @konuk.net , gibi.

6-Daha sonra aşağı kısımdaki seçeneklerden istediğiniz seçeneği seçin ben şahsen Delete these messages—don’t even put them in my Deleted folder( Bu iletileri sil—onları Silinen klasörüme bile koyma)seçeneğini seçtim bu sayede mesajlar gelir gelmez direk siliniyor.
daha sonra da alt kısımdan save (kaydet) diyip çıkıyoruz , artık istemediğiniz sitelerden gelen mesajlardan böylece kurtulmuş oluyorsunuz.

bu yöntemi bir çok mesaj için uygulayabilirsiniz, isterseniz kurallar kısmında is(eşittir) seçip kişi ya da mail sender tam adresini buraya girip özel bir engel koyabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken husus contains( bunu içerir ) seçeneğinde yazdığınız kelimeler gerçekten de bir arkadaşınız tarafından gönderilen bir mailde de geçiyorsa onu da silecektir, bu nedenle o kısımda anahtar kelime iyi seçilmelidir, tavsiyem @ işaretiyle beraber site ya da mail uzantısını girmektir.
Umarım faydalı olur İyi günler…

hotmail-spam-mail-engelleme

konuk.net ten gelen bir spam mail örneği:

 

hotmail-spam-mail-otomatik-silme

 

Öncelikle Hotmail Ekranımızdaki Süpür Bağlantısına Tıklıyoruz.

 

hotmail-spam-mail-otomatik-engelleme

Süpüre Tıkladıktan Sonra Alttaki Kuralları Yönete Tıklıyoruz.

 

hotmailden-gelen-spam-mailleri-silme

Kuralları Yönet Bağlantısına Tıkladıktan Sonra Yeniye Tıklıyoruz.

 

konuk.net-spam-mail-otomatik-silmek

En son olarak resimdeki gibi ayarı yapıyoruz ve örnek verdiğiniz spamcı siteyi “@konuk.net”i yazıyoruz işlemimizi bitiriyoruz. Eğer sürekli olarak aynı site üzerinden bu örnekte verdiğimiz gibi eposta alıyorsanız ve artık almak istemiyorsanız bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu yöntemle bu spam mailleri size ulaşmadan otomatik olarak silinecektir.

Bu konumuz hakkında arama motorlarında aranan konular için etiketler: konuk.net gelen mailleri nasıl engellerim, konuk.net engelleme, spam mailleri otomatik silme, spam eposta engelleme, spam email engelleme, spam siteleri otomatik engelleme.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.