Mimaroba Sahil düzenlemesi devam ediyor…

Büyükçekmece Belediyesi Mimaroba koyundan başlayarak Mimarsinan sahiline kadar yaklaşık 255.000 metrekarelik alanda yeni bir yaşam merkezi oluşturuyor.
Her türlü etkinliğin düşünüldüğü yeşil yaşam projesinde Türkiye’nin kesintisiz en büyük şehir parkı olması amaçlanıyor…
Yeşil Yaşam Merkezi tamamlandığında insanlar günün çoğunu bu alanda sportif ve sanatsal etkinlikler yaparak geçirebilecekleri gibi, düğün salonları, kafeteryalar, restoranlar, sosyal donatı alanları ve suni gölet’in etrafında gezinti de yapabilecekler…
Mimaroba’yı  cazibe merkezi yapmanın yanı sıra Mimarsinan sahilini de yeni bir görünüme kavuşturmayı amaçlayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün; “Mimarsinan sahilinde ki çalışmaların 1100 m2’lik ilk etabı bitme aşamasında. Mimaroba merkezden bağlantılı olarak’ da ikinci etaba Mart ayında başlanacak. Bunun yanı sıra ikisi arasındaki yaklaşık beş kilometrelik bağlantı yolu tamamlanacak.  Bu alanı Marmara Bölgesinin kesintisiz en uzun ve içerisinde tren yolu, koşu yolu tartar pisti ve gezinti sahası olan İstanbul’un en büyük şehir parkı haline getirileceğiz” dedi.
Pınartepe’ den, Baba burnuna kadar olan güzergâh üzerinde kamusal işgalleri kaldırıp, Türkiye’nin en uzun gezinti alanını oluşturmayı hedeflediklerini anlatan Başkan Akgün;” Bu alan üzerinde bağlantıları sağlayarak, yaklaşık on kilometrelik Türkiye’nin en uzun gezinti sahasını oluşturacağız” şeklinde konuştu.
Sahilde kumsal alanları halkın hizmetine yeniden açacaklarını anlatan Başkan Akgün konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “ Mevcut kumsal olabilecek alanlarda gerekli düzenlemeleri yaparak halkın kullanımına açmaya çalışıyoruz. Bu çalışmalar neticesinde Mimarsinan ve çevresi yepyeni bir görünüme kavuşacak.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.