Münevver Kemal Özver Anadolu Sağlık Meslek Lisesinin İnşaatı Başladı

Münevver Kemal Özver Anadolu Sağlık Meslek Lisesi

Münevver Kemal Özver Anadolu Sağlık Meslek Lisesi

Büyükçekmece’de yapılacak olan Münevver Kemal Özver Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nin temeli atıldı. Temel atma törenine katılan Başkan Hasan Akgün, Büyükçekmece halkına yeni bir temel atma töreninin daha olacağını söyleyerek “Tepecik Ulus İlköğretim Okulu yenilenecek” dedi.

Büyükçekmece’de yeni bir eğitim yuvasının daha temeli atıldı. Büyükçekmece’de eğitim verecek olan Münevver Kemal Özver Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nin temel atma töreni gerçekleşti. Büyükçekmece Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleştirilen temel atma töreni, Arif Zeki Özver, Neziye Özver, Hüseyin Demir hayırseverleri tarafından yaptırıldı. Törene Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Avni Sandıkçı, İlçe Müftüsü Süleyman Küçük ve çok sayıda vatandaş katıldı. Okulun temeli atılmadan önce Müftu Süleyman Küçük tarafından dualar okundu. Duaların ardından ise okul için iki adet küçükbaş kurban kesildi.

Açılış konuşmasını yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Belediye olarak asli görevimiz olmamsına rağmen önemli işimiz olduğunu bilerek 20’ye yakın okulu milli eğitime kazandırdık. Bu şekilde ilçemizde eğitimin standartlarını yükselttik. Bugün deİlçemizde Sağlık Meslek Lisesi’nin açılışını gerçekleştiriyoruz. Sağlık ve eğitim ülkemizin en önemli meselelerinden birisidir. En önemli eğitim ihtiyaçlarından bir tanesini açacağız inşallah” dedi.

“YENİ TEMEL ATMA TÖRENİ DE TEPECİK’TE”

Temel atma töreninde Tepecik Ulus İlköğretim Okulu’nun yenileneceği müjdesini de veren Başkan Akgün, “Eğitim-Öğretim Yılı başlamadan önce Tepecik Ulus İlköğretim Okulu’nun bahçesine gecekondular yapılmıştı. Bu okulun rahatlatılması için bundan sonraki hedefimiz Tepecikte okuyan çocuklarımızı rahatlatacağız, oradaki vatandaşlarımız için buradan müjde vermek istedim. Bundan sonraki okulumuz Tepecik’te yapılacak” diye konuştu.

Okulun yapımına katkı sağlayan Arif Zeki Özver ise, Başkan Akgün’e desteklerinden dolayı teşekkür ederek, Büyükçekmece halkının her zaman yanında olduğunu söyledi.Okulun temelinin gerçekleşmesi için Başkan Akgün, Müftü Süleyman Küçük, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve hayırsever vatandaşlarla birlikte butona basılarak okulun harcı döküldü.

Kaynak: http://www.iha.com.tr/buyukcekmeceye-bir-egitim-yuvasi-daha-259415-haber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.