Silivri Belediyesi Kültür Merkezi Yapacak

Silivri Belediyesi Kültür Merkezi

Silivri Belediyesinde krize dönen Kültür Merkezi binasının yapımı son olarak yapılan protokolde iş adamı Mehmet Balcı tarafından yapılarak Belediyeye bağışlanacaktı. Ancak bağış protokolündeki imzanın kendisine ait olmadığını belirterek Kültür Merkezi sözünü inkar etmesi ile Kültür Merkezi yapımı için Belediye kolları sıvadı.

Silivri Belediyesi son meclis toplantısı gündeminde Kültür Merkezi’nin belediye imkanları ile yapılması yer aldı. Silivri Belediyesi Kültür Merkezi için hazırlanan projede 7 katlı 2590 metrekare açık alan, 32218 metrekare toplam inşaat alanı ile dev bir Kültür Merkezinin Silivri’ye kazandırılması planlanıyor. Pazartesi günü meclis gündeminde yer alan Kültür Merkezinin belediye imkanları ile yapılması konusu Plan Bütçe Komisyonu ve İmar komisyonuna havale edildi. Komisyonların hazırlayacağı rapor doğrultusunda Cuma günü görüşülecek olan gündem karara bağlanacak.

Öte yandan CHP grubu Silivri Belediye Meclisine verdiği önerge ile iş adamı Mehmet Balcı ile yapılan protokolün iptalini istedi. Protokol iptali de Cuma günü gerçekleştirilecek olan meclis toplantısında karara bağlanmak üzere Hukuk komisyonuna havale edildi.
FATMA SARIBIYIK – HABERDAR SİLİVRİ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.