SİLİVRİ SAHİLİ ÇOK KOKUYOR

Silivri’de Atık suların Marmara denizine bırakılması nedeniyle her yıl bahar aylarında Silivri sahilinde meydana gelen kötü kokular bu yılda vatandaşları rahatsız ediyor.

Boğluca deresi kenarında ve Silivri sahilinde hissedilen koku nedeniyle esnaf ve vatandaşlar rahatsız oluyor. Silivri’nin yazın rağbet gören sahilinde giderilmeyen koku nedeniyle in cin top oynuyor. Esnaf  ise vatandaşların  sahile indiklerinde koku yüzünden oturamadıklarını ve bu yüzden de işlerinin kötü gittiği belirtiyor. Bölgede ki esnaf;  “ durumu İSKİ yetkililerine bildirmemize rağmen hala bu sorunu çözmediler. Dere ve denizden gelen pis koku yüzünden biz bile kendi iş yerlerimizde duramaz olduk. Yetkililerin bu soruna biran önce çözüm bulmasını istiyoruz” dediler. 

İSKİ’NİN HABERİ VAR AMA ÇÖZÜM ÜRETEMİYOR

Denize bırakılan atık sular nedeniyle Silivri Sahilinde bulunan Kafe ve Restaurantlar’da  pis  koku nedeniyle oturulamaz hale gelmesi sorunundan  İSKİ Yetkilileri’nin bilgisi olması ve hala bir çözüm üretilmemsi de vatandaşları rahatsız ediyor. Havaların ısınmasıyla birlikte  lağım ve atık su kokusunun had saffa da olması müşterilileri rahatsız ederken, işletme sahiplerini dezor durumda bırakıyor.

HABER/ FATMA SARIBIYIK

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.