Tepecik de Asfalt Çalışmaları

Tepecik Asfalt Çalışmalrı

Yeni senenin ilk icraatını 3 Ocak Perşembe gecesi saat 04:00’lara kadar Tepecik sokaklarında asfaltlama çalışmasının başında geçiren Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, bugüne kadar bir çok yerde asfalt çalışmasını gece yarılarına kadar takip ettiğini ama hiç birinde bu kadar mutlu olmadığını söyledi. Akgün sebebine gelince çamurlu sokaklardan kurtulacağını anlayan Tepecik halkının gülen yüzünün kendisini daha da mutlu ettiğini vurguladı.
Büyükçekmece Belediyesi olarak 2013 yılının ilk hizmetini Tepecik’te asfalt atımıyla gerçekleştiren ve 2 gece üst üste saat 04:00’lara kadar asfalt çalışmalarını yerinde takip eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr.Hasan Akgün, 2013 yılının hizmet açısından çok yoğun bir çalışma yılı olacağını söyledi.

Çizme ile dolaşılan yerler asfalt oldu…
Değişen, güzelleşen ve gelişen Tepecik için adım adım ilerlediklerini kaydeden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Şehrimizde insanlarımızın ihtiyaç duydukları hizmetlerin aciliyetine göre sıralama yaptık. Tepecik’te en yoğun cadde olan ve bugüne kadar çizmeyle dolaşılan, Kadırga ve Liman Caddesinde asfalt, yol, tretuvar, aydınlatma çalışması ile işe başladık. Gece saat 04:00’a kadar yaptığımız çalışmayı burada vatandaşlarımızın hayranlıkla izlemesi, alkışlaması, bizlere çay taşımaları son derece önemlidir. Çünkü Tepecik halkı hizmete susamış bir toplum. Onların bu susuzluğunu var gücümüzle gidermeye çalışıyoruz” dedi.

Yıkımlara tepki gösterenler çiçeklerle bana geldiler…
2013 yılı içersinde Tepecik halkının beklediği şehir hizmetlerinin büyük bir kısmını bitireceklerini ve şehir dokusunu ortaya çıkaracaklarını belirten Başkan Akgün, “Bu zamana kadar Tepecik’te yaklaşık 2 binden fazla yıkım gerçekleştirdik. Vatandaşımız ilk başta yıkımlara tepki göstermişti. Sonra Tepecik’in bir şehir olduğunu fark ettiler, çiçeklerle makamıma gelip bana bizzat teşekkür ettiler” şeklinde konuştu.
Tepecik’in çehresi değişiyor…
Tepecik’in çehresinin değişmeye başladığını vurgulayan Başkan Akgün konuyla ilgili olarak şunları söyledi;” Büyükçekmece Belediye Başkanı olarak vatandaşlarımıza bekledikleri şehir hizmetlerini sundukça burada yaşayan çocuklarımız, kadınlarımız, vatandaşımız daha mutlu olacak, bizde hizmet vermek adına daha mutlu olacağız. Amacımız halkımızı mutlu etmektir.”
Tepecik’in gelecekte nasıl bir şehir olacağı sorusuna cevap veren Akgün, “Her yer Büyükçekmece gibi olacak dediğimde halkımıza bir hedef göstermiş, bir mesaj vermiştim. Şimdi Tepecik’de yeni bir şehir doğuyor. İleriki zamanda Tepecik, Büyükçekmece’nin en güzel semtlerinden biri olacak. Bu hedefimize de adım adım yaklaşıyoruz” dedi.
İklim şartlarının zorluğuna rağmen asfaltlama çalışmalarına yoğunluk verdiklerini vurgulayan Başkan Akgün; “Tepecik’te asfaltlanmamış tek bir yol kalmayacak. Aydınlatılmamış hiçbir sokak, hiçbir cadde, meydan bırakılmayacak. Biz Büyükçekmece’nin taşına, toprağına, insanına, ağacına hizmet etmeye söz verdik” şeklinde konuştu.
Şuana kadar bir çok asfaltlama çalışmasının başında durduğunu söyleyen Başkan Akgün, Tepecik’te dökülen asfaltın kendisini çok mutlu ettiğini bununda nedenini Tepecik halkının yüzlerinin devamlı olarak güldüğünü görmek olduğunu belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.