Tepecik Kültür Merkezi’ne kavuşuyor.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, belediye tarafından yaptırılan Tepecik Kültür Merkezi’nin ilçenin sosyal ve kültürel alanda büyük bir boşluğunu dolduracağını belirtti.
Başkanı Akgün, “2013 yılı Mayıs ayı sonunda tamamlanmasını planladığımız proje Tepecik’e büyük katkı sağlayacak. Kültür Merkezi, bölgede örnek büyüklükte olacak. Bu proje, bölgenin sosyal ve kültürel alanda büyük bir boşluğunu dolduracak” ifadelerini kullandı.
Tepecik Eski Jandarma Komutanlığının olduğu alana yapılacak olan Tepecik Kültür Merkezi’nin proje çalışmaları bitti. İnşaatına kısa süre içinde başlanacak merkezin yapımı 2013 yılı Mayıs ayı sonunda tamamlanması planlanıyor. Tepecik Kültür Merkezi’nin yapımı tamamlandığında bölge halkı Büyükçekmece Belediyesi Sanat Merkezleri, Kütüphane, sergiler, oyun alanları gibi etkinliklere daha kolay katılma fırsatı bulacaklar. Kültür ve sanat etkinliklerini vatandaşın ayağına götüren ve her bir vatandaşın sosyal faaliyetlere katılması için imkanlar sağlayan Büyükçekmece Belediyesi bu merkezde de vatandaşlara bu anlayışla hizmet verecek.
Kültür Sanat Merkezi 450m2’lik alanda 3 katlı bir binadan oluşuyor. Proje içinde; Müzik Salonu, Satranç Salonu, Sınıflar, Fitness Salonu, Kütüphane, Bilgi Evi, Okuma Odası, Dinlenme Odaları, Sergi Salonu, Atölye alanları ve kafeteryalar bulunuyor. Ayrıca açık otoparkı ve açık alanda konser, gösteri alanları da tasarlandı.
“Merkezde ne varsa çevre mahallelerde de aynısı olacak, hizmet tüm bölgelere eşit dağılacak” sözüyle projeyi hayata geçiren Başkan Akgün, Tepecik’te yapılacak Kültür Merkezi ile bölge vatandaşının kültür sanat faaliyetlerine daha yakın olmasını sağlayacaklarını söyledi.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.