Türk Hava Yolları’nın Resmi Sitesi Hacklendi

Havacılık iş koluna grev yasağı getiren kanun teklifinin TBMM’nin gündemine geleceği haberi üzerine, gece saatlerinde bir eylem başlatıldı. Kanun teklifinin meclis genel kurulunda görüşmeye başlanmasıyla birlikte havacılık çalışanları da greve gitmişti. Grev kararı alan THY çalışanlarına en büyük destek Rehhack’ten geldi. Redhack www.thy.com ve www.turkishairlines.com sitelerine erişimi engelledi.

Redhack greve destek amaçlı bu eylemi, “THY sitesinde ilaçlama” adı altında duyurdu. Almanya’daki twitter sayfasından yapılan diğer duyurular ise şu şekilde :

  • Şu anda THY online bilet alamazsaniz cünkü THY’nin online bilet satis engeli var:)) http://www.turkishairlines.com #grevhakkimadokunma  @RedHackTeam @r3dh4ck
  • @RedHackTeam @r3dh4ck Thy desteğiyle çıkarılan hava taşımacılığı işkoluna getirilen grev yasağına tepkisiz kalma.

Sitelerin hacklenmesi dolayısıyla THY şu an için online ucuş bilet satışı yapamaz halde. Bu gece00.00′a kadar sürecek grev nedeniyle şu ana kadar 100 uçuş iptal oldu.

Gece 3 sularında başlayan eylem #grevhakkimadokunma hashtagi ile devam ediyordu. Gündüz saatlerinde ise #THYgrevde hashtagi ile halen zirvede bulunan bu grev bir hayli adından söz ettirecek gibi gözüküyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, ise grevle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. THY’nin internet sitesine yönelik düzenlenen siber saldırı ile ilgili , “Bu olay da çok yeni, henüz altyapıyı tahrip edecek, kullanılmaz hale getirecek sonuç doğurmuş değil, ilgili internet servis sağlayıcı kuruluş gerekli önlemleri aldı. Üzerinde çalışıyorlar, koruyucu önlem alıyorlar şu anda iş bırakma eyleminden daha etkin bir sonuç doğurmamıştır.” cevabını verdi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.