180 Vakit Namazı Kıldılar Tablet Bilgisayarları Kaptılar

  • Genel
  • 24 Şubat 2013

Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesine bağlı Dayılı Köyü Cami İmamı Cebrail Öztürk tarafından çocukları camiye alıştırmak için başlatılan “180 vakit esiksiz camiye gelip namaz kılan çocuklara tablet bilgisayar” kampanyası tamamlandı. 180 vakit camide namaz kılan 31 çocuk tablet bilgisayarına kavuştu.
Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesine bağlı Dayılı Köyü Cami İmamı Cebrail Öztürk tarafından hayata geçirilen uygulama ile 2 ay içerisinde 180 vakit camiye gelip namaz kılan çocuklardan 31 çocuğa tablet bilgisayar, 19 çocuğa ise kol saati hediye edildi.
Akdağmadeni Dayılı Köyünde düzenlenen törene, Yozgat İl müftüsü Ahmet Poçanoğlu, Akdağmadeni Müftüsü Faruk Latifoğlu, Saraykent Müftüsü Nurettin İçtüzer çevre köy imamları ve tablet bilgisayar kazanan çocuklar ve aileleri katıldı. Tören sonrası konuşma yapan Yozgat İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, Dayılı köyü cami imamının başlatmış olduğu kampanya meyvelerini verdiğini belirterek, çocuklara küçük yaşta namaz kılma alışkanlığını kazandırmak ve camiye olan sevgilerini arttırmak için başlattığı kampanyadan dolayı teşekkür etti.
Daha sonra konuşan Akdağmadeni İlçe Müftüsü Faruk Latifoğlu’da, Peygamber Efendimiz “Hediyeleşiniz, hediyeleşirseniz bir birinizi seversiniz” sözlerine dayanarak burada düzenlen törenle hediyeleştiklerini, çocukları camilerle buluşturduklarını bu sayede cemaat sayılarının da arttığını belirterek,“ Küçük yaşta çocuklarımıza iyi bir alışkanlık kazandırmaya, camilerin bu geçler için yapıldığını burada iyiyi kötüyü, maddi manevi kendi kültürlerini öğrenmeleri için yapılmıştır. Yapılan çalışmalar neticesinde istenilen yere gelindiğini görmemiz bizleri mutlu ediyor” dedi.
Daylı Köyü Cami İmamı Cebrail Öztürk, köydeki çocuklara 2 ay öncesinden bir söz verdiklerini ifade ederek, “2 ay içerisinde 180 vakit namaza gelmeleri karşısında onları tablet bilgisayarla ödüllendireceklerini açıklamıştık. Bugün de verdiğimiz sözü yerine getirerek 180 vakit namazlarını tamamlayan çocuklarımızı tablet bilgisayarla ödüllendirdik” diye konuştu.
Çocuklarımız sadece tablet bilgisayar için burada olmadıklarını dile getiren Öztürk, “Çocuklarımız 2 hafta önce 180 vakit namazlarını tamamladıkları halde, halen benden önce camiye namaz kılmak için camiye geliyor. Yaptığımız çalışmanın iyi sonuçlar vermesi bizi sevindiriyor. Bize destek olan Dayılı köyü halkına, gurbetçilerimize çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.