Büyükçekmece Rehberi

Büyükçekmece A.K.M. – Atatürk Kültür Merkezi

FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Adres:Fatih Mah.Gazi Mustafa Kemal Cad., Büyükçekmece, Turkey

E-posta
info@buyukcekmeceakm.com
Telefon
0212 883 00 40-41
İnternet Sitesi
http://www.buyukcekmeceakm.com

 

Büyükçekmece Belediyesi’nin yapımını tamamladığı Kültür Merkezi kapılarını 27 Mayıs 2009 Çarşamba günü büyük bir coşkuyla araladı. Büyükçekmece Belediye Başkanı
Dr.Hasan Akgün’ün prestij projem dediği Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi , KKTC Başbakanı Derviş Eroğlu ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın yanı sıra sanat , spor ve siyaset dünyasından yüzlerce katılımcının teşrifi ile kapılarını açtı…Kapasite ve özellik bakımından Türkiye’nin ve İstanbul’un en büyük kültür kompleksi olma özelliğine sahip Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi, Türkiye ve İstanbul’un önemli bir kültürel ihtiyacına cevap verecek özellikte.

Prestij projelerinden birini tamamlayıp hizmete açma aşamasına getirdiği için son derece mutlu olduğunu söyleyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, eğitim ve kültür alanında ki çalışmalarımız ilçemizi dünya çapında tanınır hale getirdi. Kültürel etkinliklerimizi daha etkin hale getirmek için başlattığımız Kültür Merkezi projemizi tamamlamaktan büyük mutluluk duyuyorum ”dedi. Açılışının yapıldığı Kültür merkezi ile ilgili bilgi veren Başkan Akgün; “ Türkiye’nin sayılı kültür merkezlerinden birini yaptık. Döner sahnesi orkestra çukuru ve sahne büyüklüğü açısından Türkiye’nin en büyüğü olma özelliğinin yanı sıra, cep sinemaları, internet salonu, kütüphanesi, bilardo salonu ile birlikte İstanbul’un kültürel yaşamında büyük katkısının olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu. Öte yandan topluma mal olmuş sanat dünyasının yıldızlarının el izlerini alarak her birini kültür merkezinde ölümsüzleştirdiklerini ifade eden Başkan Akgün konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “ Asıl sanata sahip çıkmak o insanlarımızın kaybolup gitmeden onlardan bir şeyler alıp geleceğe taşımakla olur. Kültür müdürlüğümüzün gerçekleştirdiği bu çalışma oldukça ses getireceğe benziyor. Hooliwood’da star sanatçıların isimleri kaldırımlara yazılarak ölümsüzleştirilirken biz yaklaşık 100 sanatçımızın el izini alarak geleceğe kültür merkezimizde taşıyacağız. Keşke Zeki Müren’lerin, Ayhan Işık’ların da el izini birileri alsaydı da onlardan bir parça bugünlere kadar gelebilseydi.”

 

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.