Büyükçekmece Rehberi

Büyükçekmece Belediyesi’nden Celaliye Köyü Sakinlerine İftar Yemeği

  • Genel
  • 25 Temmuz 2012
Büyükçekmece Belediyesi’nden Celaliye Köyü Sakinlerine İftar Yemeği

Büyükçekmece Belediyesi, ilçenin Celaliye köyü sakinlerine iftar yemeği verdi.

Büyükçekmece Belediyesi Başkanı Dr. Hasan Akgün, Ramazan ayının 5’inci gününde Celaliye köyü sakinlerine iftar verdi. İftardan sonra konuşan Belediye Başkanı Akgün, “Burası inşallah daha iyi olacak, bunu hep beraber yapacağız. Hepinizin sevgisini yüreğimizde taşıyarak hizmet etmye çalışacağız. Daha iyi bir hayat, yaşantı sunmak için çalışıyoruz. Hepimiz bu milletin geleceği için, mutluluğu için, bu milletin geleceğini bir bakıma garanti altına alacak çocuklarımız için çalışıyoruz. Ne gelirse elimizden, gücümüzün yettiği kadarıyla sizlerin taleplerini yerine getirebilme yolunda çalışıyoruz. Benim bizzat telefonlarım hepinizde var. Yoksa da veriyorum yazın. Bizim görmediklerimizi, eksik bıraktıklarımızı bize aktarırsanız son derece mutlu olurum. Çünkü şehircilik, yönetim halkla beraber yapılır” dedi.

Ramazan etkinlikleriyle ilgili İHA’ya konuşan Belediye Başkanı Akgün, “Her akşam bir meydanda yeri geliyor 2 bin, yeri geliyor 5 bin, 10 bin vatandaşımızla iftar ediyoruz. 5 bin fakir ailemiz var ama biz 35 bin iftar paketi dağıtıyoruz. Personelimizle beraber halkımızın kapısını çalıyourz. Sıkıntı neyse gidermeye çalışıyoruz. Her türlü sorunları hastane, ilaç vs. tespit edip gidermeye çalışıyoruz. Onun dışında Ramazan’ın 24’üncü akşamı, Kadir Gecesi, 29’uncu kez Edirne Selimiye Camisi’nde olacağız. 3 bin, 3 bin 500 bayanla birlikte Edirne’deki kutsal mekanları ziyaret edeceğiz. Şehitlerimizi ziyaret edeceğiz. Bu, Ramazan etkinliklerimizin önemli bir parçasıdır” ifadelerini kullandı.

Vatandaşlara Ramazan mesajı da veren Başkan Hasan Akgün, “Zengin olanlar, fakir olanlara el uzatmalı. Bu Ramazan, verme ayıdır, alma ayı değildir. Herkes çevresine şöyle bir baksın, sigara parasını kessin, yardım etsin. Veyahutta mahallende gördüğün, bildiğin fakirin kapısını gece çal, yardım et ama bunun reklamını yapma. Ama veren el, alan eli görmesin. Bundan daha büyük, halis bir ibadet olamaz” şeklinde konuştu.

İftar programına Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr.Hasan Akgün’ün eşi Hatice Akgün, Belediye Meclis Üyeleri Emine Demirci, Coşkun Kaynak, Ahmet Atalay, Nihat Ülker, Kaşif Erdal ve çok sayıda köy sakini katıldı.

Öte yandan, iftar programında köy sakinleriyle yakından ilgilenen Belediye Başkanı Akgün, herkesin taleplerini dinledi. Başkan Akgün, özellikle çocukların taleplerini dikkatle dinledi ve onlara iftardan sonra dondurma ısmarladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.