Büyükçekmece Rehberi

Büyükçekmece Belediyesi’nden Yüzlerce Çocuğa Yaz Spor Okulu Sertifikası

  • Genel
  • 11 Ağustos 2012
Büyükçekmece Belediyesi’nden Yüzlerce Çocuğa Yaz Spor Okulu Sertifikası

Haber: Büyükçekmece Belediyesi'nden Yüzlerce Çocuğa Yaz Spor Okulu Sertifikası

 

Büyükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen Halk Akademisi Yaz Spor Okulları’nın sertifika töreninde bir yıl boyunca 5 branşta eğitim gören yüzlerce çocuğa sertifikaları verildi.

Büyükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen Halk Akademisi Yaz Spor Okulları’nın sertifika töreninde bir yıl boyunca 5 branşta eğitim gören yüzlerce çocuğa sertifikaları verildi.

Büyükçekmece Belediyesi önderliğinde yaz spor okullarında bir yıl oyunca eğitim alan yüzlerce çocuğa Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün tarafından sertifikaları verildi. Futbolda 208, basketbolda 131, voleybolda 128, teniste 71 ve Uzakdoğu sporlarında 69 kişi olmak üzere 1. ve 2. dönemde eğitimlerini tamamlayan toplam 608 çocuk, bugün sertifikalarını aldı. Atatürk Spor Kompleksi’ndeki törenine başta Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün olmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsevin Avni Sandıkçı, Halk Eğitim Müdürü Hüseyin Daştan, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları, antrenörler, veliler ve Halk Akademisi’nde eğitim gören çok sayıda çocuk katıldı.

Madalya dağıtımından sonra konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Okullarımızı kapandıktan sonra yıllardan beri Belediyemizin programı çerçevesinde yaz aylarında çocuklarımızın sokaklarda değil, yeşil sahalarda, yüzme okullarında ve diğer alanlarda imkan sağlayarak Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi şemsiyesi altında çocuğumuza yaz spor okullarında eğitim veriyoruz. Bugün de bunun sertifika törenini yapıyoruz. Çocuklardan gelen teklif üzerine okulların açık olduğu zamanlar içerisinde ve hafta sonları da spor okullarını açmaya devam edeceğiz. Bu Büyükçekmece’deki spora olan ilgiyi gösteriyor. Kısaca şunu söylemek lazım. 2012 Londra Olimpiyatları’nda Türkiye döküldü. Çocuk daha küçükken, 3 yaşındayken Rusya, Amerika’daki ülkelerdeki gibi spor eğitimini almamışsa madalya alamaz. Çünkü spor önemli bir eğitimdir. Eğer spor eğitimi olması gereken zamanda değil de çocuk 20 yaşındayken boxser olacaksa, 15 yaşındayken Uzakdoğu sporuyla ilgilenecekse bundan hiçbir madalya beklemeyin” diye konuştu.

Akgün, Türkiye’nin temsili bakımından da sporun çok önemli olduğunu belirterek, “Halil Mutlu’yu unutmayalım. Bütün dünyada Halil Mutlu isimleri yankılandı. Üst üste rekor üzerine rekor kırdı. Çünkü o çocuk Bulgaristan’da yetişmiş bir çocuktu. Çocukları yetiştirmemiz lazım. Türkiye çocuklarını yetiştirmeli ki yarın öbür gün Dünya Arenası’nda, Avrupa Şampiyonası’nda bizde varız diyebilsin. Yani tam mantığıyla ağaç yaşken eğilir” şeklinde konuştu.

Büyükçekmece’deki sportif yatırımlardan da bahseden Belediye Başkanı Akgün, “Buradaki çocuklar çok şanslı. Bulunduğumuz alan Atatürk Spor Kompleksi. 22 bin kişilik. İçerisinde 4 tane futbol sahası var. Kapalı alanlarda her türlü salon sporlarının yapılabileceği alan var. Aynı anda 8 takımı ağırlayabilme imkanına sahip. Şuanda da Celaliye, Güzelce, Mimar Sinan beldelerimizde yeni stadyum inşaatlarını devam ettiriyoruz. ve bunlara Metin Oktay gibi önemli rahmetli sporcularımızın isimlerini koyarak onları da yaşatmaya çalışıyoruz. Büyükçekmece spor faaliyetleri bakımından alt yapısı en zengin ilçe olduğu için Büyükçekmece’deki çocukların da çok şanslı olduğunu düşünüyorum. Daha da fazla ilgilerini çekmek için yeni spor alanlarının yapımına da devam ediyoruz” dedi. – İstanbul

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.