Büyükçekmece Rehberi

Büyükçekmece EMİTT Fuarında Kârlı Çıktı

  • Genel
  • 28 Ocak 2013
Büyükçekmece EMİTT Fuarında Kârlı Çıktı

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün,Dünyada ve Türkiye’de turizmde öne çıkmak isteyen beldeler, kalkınma ajansları, turizm firmaları ve sektör profesyonellerinin buluşma adresinin EMİTT olduğunu söyledi.
TÜYAP ve Büyükçekmece Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı fuara 2012 yılında dünyanın 62 ülkesi ve Türkiye’nin 150 şehir ve turizm beldesinden katılımların gerçekleştirildiğini vurgulayan Başkan Akgün, EMİTT’e gösterilen ilgiden oldukça memnun olduğunu anlattı.
Akgün “2013 EMİTT de  geçen sene olduğu gibi bu senede çok canlı geçti. Özellikle Türkiye’nin ve Türk Kültürünün, ülkemizin doğal zenginliklerinin tanıtılmasında, turizm anlamında çok önemli bir destinasyon olduğunun bir kez daha dünyaya duyurulmasında çok etkili olduğunu düşünüyorum’’dedi. EMİTT fuarının başlangıcından bu yana sürekli Büyükçekmece de gerçekleştirilmesinin Büyükçekmece’nin tanıtımında da önem arz ettiğini belirten Başkan Akgün;’’ Bu fuar ile birlikte Türk turizminin büyük bir ivme kazandığına inanıyorum. Çünkü iyi bir tanıtım beraberinde turizimin gelişmesini sağlar. TÜYAP’ı Büyükçekmece ye getirmekle çok büyük bir iş yaptığımıza inanıyorum’’şeklinde konuştu.
Büyükçekmece Belediyesi’nin standına da gösterilen yoğun ilgiden oldukça memnun kaldığını ifade eden Başkan Akgün şunları söyledi;  ‘’Hedefimiz öncelikle ilçemizin tabii ve tarihi güzelliklerini gelen yerli ve yabancı  katılımcılarla birlikte ziyaretçilerimize tanıtmaktı. Arkadaşlarımızın Büyükçekmece’nin tanıtımını çok iyi yaptıklarına inanıyorum. Ayrıca fuara katılan misafirlerin konaklama ve yeme ve içme gibi ihtiyaçlarını Büyükçekmece de karşılarken esnafımızdan memnun kalmaları beni ayrıca  memnun etmiştir.’’

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.