Büyükçekmece Rehberi

Büyükçekmece Sahili, Büyükçekmecede Gezilecek Yerler

FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Büyükçekmece İstanbul’un en temiz ve en iyi düzenlenmiş sahil şeritlerden birisine sahiptir. Bahar ve yaz aylarında yolunuz İstanbul’a düşerse Büyükçekmece Sahilini de “İstanbulda gezilecek yerler” listesine ekleyebilirsiniz. Özellikle bahar ve yaz sezonlarında doyumsuz ve benzersiz bir sahil görünümüne sahip olan Büyükçekmece bu özelliğiyle İstanbul’un en önemli sayfiye merkezlerinden biri konumundadır. Bahar ve yaz aylarında şehir nüfusu 3-4 kat artış gösterir.

Sıcak yaz günlerinde insanların yoğun olarak yürüyüşe çıkmaktan ve yüzmekten hoşlandıkları toplam 5 km uzunluğunda olan kordon boyunda bir çok restaurant, cafe, çay bahçesi, çocuklar için oyun parkı, zıplama çadırı, lunapark, sergilenen uçaklar, bisiklet kullananlar için bisiklet parkuru, plajı ve sahili baştan sona gidiş dönüş seferler yapan tren görünümü verilmiş ve araçlarıyla Gürpınar tarafına ulaşabilirsiniz.Yürümek istemiyorsanız kişi başı 3tl’den bu keyiften faydalanabilirsiniz.

Büyükçekmece’de, yüzme açısından açık halk plajı, bayanlar için bayanlar plajı yada kapalı plajlar tercih edilebilir. Yaz aylarında sahilin belli bir kesiminde kurulan her bütçeye uygun hediyelik eşyalar, kıyafetler, vs tezgahlardan oluşan bir pazar alanı bulunmaktadır. Buradan kendinize ve sevdiklerinize çok hoş hediyeler alabilirsiniz. Pazarın az ilerisinde bizleri TSK’den tahsis edilen Dakota tipi kargo uçağı ile Uçak Kafe Açık Hava Müzesi olarak ziyaretçilerine bekliyor.

Büyükçekmece Sahili

Karnınız açıktığında ise Kültür Park Yöre Evleri imdatınıza yetişiyor. Yöre evlerinde ağzınızın tadına uygun çeşitli memleketlere özgü enfes lezzetleri uygun fiyatlara yiyebilmeniz mümkündür. Büyükçekmece sahili yoğun iş temposu ve stresten arınabileceğiniz, kendinizi yazlık bir mekanda hissedebileceğiniz nadir yerlerden biridir.

Büyükçekmece Sahili’nin en gözde mekanları sıralamak gerekirse; Mado Cafe, düğün ve çeşitli organizasyonlarınız için tercih edebileceğiniz Büyükçekmece Ordu Evi, Laila Türk, Uçak cafe (birnevi müze) veAlbatros Restaurant bulunuyor.

Büyükçekmece’ye Ulaşım:

* Yenibosna’dan 3 dakikada bir kalkan halk otobüsleri ile;

* Bakırköy ve Yenibosna’dan kalkan Büyükçekmece İETT otobüsleri ile;

* Bostancı, Sirkeci, Bakırköy ve Avcılar’dan yapılan deniz otobüsü seferleri ile;

* E5 karayolu D100 konumundan ise özel araçlarla Büyükçekmece’ye ulaşabilirsiniz.

Büyükçekmece hakkında daha detaylı bilgiye http://www.bcekmece.bel.tr adresinden ulaşabilirsiniz… Eğer siz de daha önce Büyükçekmece’ye gitmişseniz ve güzel anılarınız, tavsiyleriniz varsa lütfen tüm site ziyaretçilerimizle aşağıdaki Yorum bölümünde paylaşınız. :)

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.