Büyükçekmece Rehberi

CİCOZ ANAOKULU MİMAOBA

FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Adres : Batıköy makallesi neşe cad. manolya sokak villa 2 / 4 Mimaroba/Büyükçekmece/İstanbul
Telefon : 0212.864.00.88 / 0212.863.78.52
Faks :
Cep : 0538.860.72.75
E-Mail : cicozyuva@mynet.com
Web Sitesi : www.cicozyuva.com
Firma Hakkında : Kurumumuz Okul Öncesi Eğitimi veren T.C.İstanbul Valiliğine ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı 18 / 66 ay arası 12 ay kesintisiz eğitimi olan Resmi bir kurumdur.
Kadromuz, özenle seçilmiş, değerlendirilmiş ve okul öncesi çocuklara yönelik çok özel bir öğrenim ortamı yaratmak için gerekli eğitim ve kaynaklarla donatılmıştır. Tüm elemanlarımız çocuklarımıza sürekli olarak emniyetli, temiz ve gelişme ihtiyaçlarını sağlayıcı bir ortamı vermek için tüm gayreti harcamaktadırlar.
Okulumuz şehrin gürültüsünden ve ,telaşından soyutlanmış şeftali , kayısı ,elma,armut ,mandalina çam ağaçları ile örülü bahçemiz içersinde yer alan müstakil 3 katlı bir villadır.

Tüm sınıflarımız ve oyun alanlarımız aydınlık ve ferahtır.
Tüm alanlarda kullanılan zemin kaplamaları mineflo ve ahşap parkedir.
Tüm sınıflarımız, temiz, güvenli ve sağlıklı, çocukların yaratıcılığını destekleyici, yeni fikirler oluşturup geliştirebilecekleri, hata yapma riskini azaltabilecek şekilde titizlikle seçilen materyaller ve mobilyalarla donatılmıştır.

Bahçemizde bulunan farklı oyun etapları ile çocuklarımız büyük kas gelişimlerini destekleyici her türlü aktiviteyi güven içinde ve özgürce yapabilmektedirler.
Çocuklar için en iyi öğrenme aracı oyundur. ;

Oyun hem eğlendirici hem de geliştirici olduğu zaman amacına ulaşır ve tıpkı sevgi gibi oyun da paylaşıldıkça büyür.

Bu noktadan hareketle amacımız,

Oyunlarla eğlenen, Eğlenirken öğrenen, Öğrenirken sorgulayan, Sorgularken araştıran, Araştırırken keyif duyan MUTLU ÇOCUKLAR yetiştirmektir.
• BİZ, okul öncesi çocukların, özellikle kendi oyun ve faaliyetlerini kendileri seçip başlatabilme olanağı verilmesi durumunda, öğrenme becerilerini geliştireceklerine inanıyoruz

• BİZ, okul öncesi çocukların içinde bulunacakları ortamın, emniyetli, temiz, rahat ve gelişme ihtiyaçlarını sağlayacak şekilde, iyi tasarlanmış olması gerektiğine inanıyoruz

• BİZ, uyguladığımız programın gücünün, bünyemizdeki eğitim kadrosu ve idarecilerin yeteneklerinde olduğuna inanıyoruz

• En Önemlisi BİZ!!!, çocuklara istikrarlı bir güven ortamı sağlamak amacıyla, anne/babalar, eğitimcilerimiz ve okulumuz arasında, çok yakın ilişki yaratmak için elimizden geleni yapmak zorunda olduğumuza inanıyoruz.
METODUMUZ
Özbakım becerilerinin kazandırılması hedeflediğimiz eğitimin ayrılmaz bir parçasıdır. Çocuklarımızın kendi kendine yemek yeme alışkanlıklarını kazanması, dengeli ve doğru beslenmenin önemini kavrayabilmeleri de en önemli özbakım becerilerinden biridir.
Bu hedefi gerçekleştirirken dikkat ettiğimiz unsurlar şu şekildedir :
− Yemek menümüz dikkat ve titizlikle, günlük öğünde alması gereken vitamin, protein ve karbonhidrat dengeleri dikkate alınarak hazırlanmaktadır.
− Haftalık dağılıma mutlaka dikkat edilmektedir.
− Akşamüstü kahvaltılarında her gün mutlaka mevsim meyveleri bulunmaktadır.
− Hazır meye suları kesinlikle kullanılmamakta, uygun meyvelerden komposto olarak hazırlanmaktadır.
− Sebze ve meyve alışverişlerimiz günlük ve taze olarak yapılmaktadır.
− Tüm ürünler güvenilir ve bilinen markalardan seçilmektedir.
− Yemekhanemiz aydınlık ve ferahtır.
− Öğle yemeğinde tüm yaş grupları ayrı ayrı yemek yemektedir.
− Yemeklerimizin hijyenik bir ortamda hazırlanması için, mutfağımızdaki hazırlama ve pişirme üniteleri özel çelik ekipmanlardan oluşturulmuştur.
VİZYONUMUZ Cicoz Anaokulu ekibi olarak vizyonumuz bedenen, zihnen ve ruhen gelişimini her an devam ettirebilecek çocuklar yetiştirmek. Sağlıklı çevre şartlarımız, yaş gruplarına uygun sınıflarımız ve kültürel etkinliklerimizle çocuklarımıza anne şefkatiyle yaklaşan deneyimli ve uzman kadromuz sizlere hizmet vermek için burada toplandı.
MİSYONUMUZ Milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, kendine güvenen, paylaşımcı ve geleceğe adımlarını sağlam atabilecek bireyler yetiştirip topluma sunmak en büyük arzumuz
Okulumuzun koordinatör Öğretmeni AYŞEGÜL KILINÇASLAN olup 0538 8607275 veya 0212.864.00.88-0212.863.78.52 nolu telefonlarımızdan irtibata geçebilir www.cicozyuva@cicoz.com adresine mail atabilir ayrıca www.cicozyuva.com adresini ziyaret edebilir , ayrıca facebook adresinden cicozanaokulu.okuloncesi olarak arama yaparsanız etkinliklerimizi görebilirisiniz.
Hedefimiz ; gelecekteki topluma daha temiz , daha yenilikçi , kültürüne ve maneviyatına önem veren aydınlık bireyler kazandırmaktır.
Gelecekte bir gün gelecekse onlar bizim geleceğimiz değilmi ? mantığıyla yola çıktık. Saygılar sunar işlerinizde başarılar dileriz.
BATIKÖY MAHALESİ NEŞE CADDESİ MANOLAYA SOKAK VİLLA 2/4 MİMAROBA/BÜYÜKÇEKMECE
0212.864.00.88 / 0212.863.78.52 www.cicozyuva.com&

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.