Esenyurt’ta Mevlana Sempozyumu

  • Genel
  • 30 Eylül 2012

Esenyurt

Esenyurt Belediyesi tarafından düzenlenen “Hz. Mevlana’yı günümüzde okumak” konulu sempozyumuakşam programında, İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Segâh Mevlidi Şerifi ile Esenyurtlu vatandaşları mest etti.

Kadıoğlu “ Bizi biz yapan insanları unutmamalıyız”
Hz. Mevlana’yı anma ve anlamaya yönelik düzenlenen,Segâh Mevlidi Ayin-i Şerif programına Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’ da katıldı. Başkan Kadıoğlu “ Düzenlediğimiz bu programlar ile gençlerimiz artarak katılmaya başlıyor. İnşallah biz Mevlana’nın öğretilerini öğrenmeye, yaşamaya ve aktarmaya devam edeceğiz. Dünyanın birçok yerinde Mevlana en fazla satılan kitaplardan bir tanesidir. Hz. Mevlana’yı, Hacı Bayram Veli, Hacı Bektaş-i Veli, Yunus Emre’yi yani bizi biz yapan insanları, Peygamberimizin getirdiklerini daha fazla öğrenerek gelecek kuşaklarımıza aktarmalıyız. Bu değerlerimizi unutturmadan onların verdiklerini iyi anlamalıyız” dedi.
Başkan Kadıoğlu’nun konuşması ardından, İstanbul Türk Müziği Topluluğu’nun sunduğu Segâh Mevlidi Ayini Şerifi, vatandaşlara huzur dolu bir gece yaşattı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.