Büyükçekmece Rehberi

Günümüzde En Çok Kullanılan Pike Takımı Modelleri

FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Yaz aylarının vazgeçilmezi olan pikelerin her zevke ve her eve uygun modelleri bulunmaktadır. Bunları saymak gerekirse örgü pike takımı modeli, dantel işlemeli pike takımı modeli ve sade pike takımı modeli olmak üzere beş ayrı pike takımı modelleri bulunmaktadır. Yatak odalarının vazgeçilmezi olan uyku setleri arasında en fazla tercih edilen ürünlerden biri olan pike takımı yastık kılıfı, çarşaf ve pikeden oluşmakta ve yatakların üzerinde sergilenmektedir. Kumaş yapısı olarak da iki parçaya ayrılan pike takımları ilk parça olarak pamuktan üretilmiş ve ikinci olarak da saten pike takımı olarak piyasada bulunmaktadırlar.

En çok tercih edilmekte olan pamuktan üretilmiş olan pike takımı modelleri hem daha sağlıklı olması yönü ile hem de daha rahat bir uyku ortamı sağlaması yönü ile ilk sırada yer almaktadır. Diğer bir tür olan saten pike takımı da çok tercih edilmektedir fakat bir pamuğun yerini tutamayacağı için ne uzmanlar tarafından önerilmekte ne de kullanıcı tarafından bir pamuk pike takımı kadar kabul görmektedir.

Pike Takımı Modellerinin Özellikleri  

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi pike takımları tasarım yönü ile üç parçaya ayrılmış durumdadır. Bunlardan birinci olarak ele alacağımız model örgü pike takımı modelleri olacaktır. Örgü pike takımı size rahat bir kullanım sunmanın yanı sıra kolay kullanım imkanı da sunmaktadır. Kullanacağınız bu örgü pike modeli hem çok yer kaplamaz hem de diğer eşyalarınıza yer açılmasını sağlar. Fakat yapımı oldukça zor ve zaman alan bir işlem sürecinden geçmektedir. İkinci olarak bahsetmek istediğim model ise dantel pike takımı modelleri olmakla birlikte hanımların en beğenmekte olduğu türdür.

Dantel başlı başına yapımı çok çok zor olan bir ürün olmakla birlikte bir de pike takımına işlediği zaman yapım aşaması oldukça zorlu bir süreç olarak karşımıza çıkmaktadır. Son olarak bahsetmek istediğim tür ise sade pike takımı modelidir. Bu modelin özeliği adı da üzerinde sade fakat şık bir görüntü oluşturması olmaktadır. Kimi zaman düz, sade, tek renk olarak karşımıza çıkan bu model kimi zamanda kumaşın üzerine baskı yapılmış desenleri ile karşımıza çıkmaktadır.

Pike Takımı Modelleri Arasındaki Fiyat Farkı

Hepsi birbirinden güzel olan pike takımları arasındaki fiyat farkının sebeplerinin başında gelen yapım aşamasında kullanılan malzeme ve yapım süreci farklılığından kaynaklanmaktadır. En fazla zaman alan ürün olan dantel işlemeli pike modeli en pahalı olarak satılmakta, ikincil olarak pahalı denilebilecek tür ise örgü modelidir ve en uygun fiyata satılmakta olan tür ise sade pike takımı modelidir.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.