Büyükçekmece Rehberi

iPhone satmıyoruz ama her gün 500 kişi iPhone için bizi arıyor

FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Apple ürünlerine artan talep Bilkom’a yaradı

ABD’li teknoloji devi Apple’ın Türkiye distribütörü olan Bilkom, geçen yıl iPad ve Mac bilgisayarlarında yakaladığı yüksek satış rakamları sayesinde cirosunu yüzde 120 artırdı.

Koç Bilgi Grubu tarafından 2000 yılında satın alınan Bilkom’un Genel Müdürü Cömert Varlık, ulaştıkları büyüme oranı ile Fortune Türkiye 500 listesine girdiklerini belirterek, “Geçen yıl yakaladığımız büyüme ile ciromuz 220 milyon liraya ulaştı. Büyümede Türkçe işletim sistemiyle satılan Apple bilgisayarlara olan talebin, eğitim kurumları ve iş yerleri için ise iPad’e olan ilginin artması etkili oldu. Ciromuzda Apple ürünlerinin payı yüzde 90’ın üzerine çıktı” dedi. Apple’ın dışında, Adobe ve Graphisoft gibi yazılım şirketlerinin de distribütörlüğünü yaptıklarını dile getiren Varlık, “Portföyümüze girmek üzere birçok şirket talepte bulunuyor. Ancak bu konuda çok seçici davranıyoruz” diye konuştu.

iPhone satmıyoruz

Varlık, Apple distribütörü oldukları için iPhone ithalatçısı gibi göründüklerinden yakınarak konuşmasını şöyle sürdürdü: “25 yılı aşkın süredir Apple’ın distribütörlüğünü yapıyoruz. Apple’ın Mac bilgisayarları başta olmak üzere iPad, iPod ve bu cihazlara ait orjinal Apple aksesuarını satıyoruz. Ancak iPhone ile hiç bir ilgimiz olmamasına rağmen her gün çağrı merkezimizi yaklaşık 500 kişi arıyor ve iPhone’larının bozulduğunu söyleyip yardım istiyor. Apple, iPhone’ları birçok ülkede telefon operatörlerine sattırıyor. Bazı ülkelerde, yetkili aracılar sayesinde alışveriş merkezleri iPhone satışı yapabiliyor.”

Apple’dan Twitter’a 10 milyar dolar

NEW York Times’ın haberine göre ABD’li teknoloji devi Apple, Twitter’a 10 milyar doların üzerinde yatırım yapacak. Sosyal medyada güç kazanmak isteyen, ancak Ping servisiyle bunu başaramayan Apple, Twitter ile şansını deneyecek. Apple’ın Twitter’a yatırım yapmasındaki en önemli etken Facebook ve Google’ın aksine Twitter’ın Apple ile rakebet etme gibi bir planının bulunmaması. Twitter’ın aylık 140 milyon aktif üyesi bulunuyor. Apple, son çeyrekte 8.8 milyar kâr açıklamıştı.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.