Büyükçekmece Rehberi

İstanbul’da hafta sonu ne yapmalı

FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

İstanbul’daki eğlence merkezlerini öğrenip, hafta sonlarınızda veya boş vakitlerinizde iyi vakit geçirmek ister misiniz?

Vialand

Türkiye’nin Disneyland’ı olarak anılan Vialand 23 Nisan 2013’te yapılacak olan açılış için geri sayıma başladı. Avrupa Yakası’nda Gaziosmanpaşa ve Eyüp ilçelerinin kesişiminde, 600 dönümlük dev bir arazi üzerine inşa edilen Vialand’in içinde her zevke ve her yaşa hitap eden farklı eğlence bölgeleri ve Türkiye’de benzeri bulunmayan, açık hava konseptinde bir alışveriş bölgesi yer alacak. Farklı eğlence anlayışlarını tek çatı altında toplayan Vialand; adrenalin sevenler için Adventure Zone, gülmeye doyamayanlar için Fun Zone, alışveriş tutkunları için Shopping Zone ve tarihi bir atmosfer isteyenler için History Zone ile ziyaretçileriyle buluşacak.

Adres: Yeşilpınar Mahallesi Girne Caddesi 34065 Eyüp/İstanbul  Tel: +90 212 609 11 10

Starpark

Torium AVM’de 3500 m2 alanda her yaştan insanın eğlenebileceği konseptte tasarlanan Starpark, eğlenceli oyuncaklarıyla her yaştan insana eğlence sunuyor. yirmiden fazla oyuncakla hizmet veren Starpark oyuncaklarının içinden; uçan sandalyeler ve dans eden tepsi Türkiye lunaparklarında bir ilk!

Snowpark

Türkiye’nin ilk kapalı kar eğlence merkezi Snowpark’ta 4 mevsim kış sporları yapabilmek mümkün. Snowpark’ta 3 adet snowboard ve kayak pisti bulunuyor. Ayrıca bu pistlere ulaşım sağlayan 2 adet yürüyen bant bulunuyor. Snowpark’ta birçok eğlence alternatifiniz var. Snowpark bünyesindeki; kızak, halatlı dağ tırmanışı alanı, kar oyun ve yürüyüş alanları, asma köprüler, buz mağaralarıyla şehir hayatında farklılık arayanlara göre.

Feshane

Feshane, 56.000 metrekarelik alan üzerine kurulu olan, İstanbul Haliç kıyısında uluslararası her türlü fuar, organizasyon, toplantı, seminer, konser, gala, davet, sergi ve kültür etkinlileri yapılabilen bir mekan. Açık alanında bulunan lunaparkta çocuklarınızla eğlenceli zaman geçirebileceğiniz gibi, saltanat kayıklarıyla nostalji keyfi yapmanızda burada mümkün.

Bostancı Lunapark

1983 yılından beri hizmet veren Bostancı Lunaparkı sürekli yenilenen farklı eğlence takımlarıyla Anadolu Yakası’nda yaşayan çocuk ve gençlerin uğrak noktası olmaya devam ediyor.

İstanbul Akvaryum

İstanbul Akvaryum; hacmiyle, içerisinde barındırdığı canlı çeşidiyle, gezi güzergahlarındaki aktiviteleriyle dünya çapındaki tüm akvaryumlar içerisinde önemli bir konuma sahiptir. Kendi alanında ‘ilk’leri ve ‘en’leri olan bir proje.Ziyaretçiler, coğrafi bir rotayı takip ederek Karadeniz ile başlayan ve Pasifik’e kadar uzanan toplam 16 tema ve 1 adet yağmur ormanından oluşan güzergahta yolculuk yapmaktadırlar. Hafta içi 10:00-19:00, hafta sonu 10:00-20:00 saatleri arasında hizmet veren akvaryumun ücretleri yetişkin: 29 TL öğrenci, öğretmen, emekliler için: 22 TL olarak belirlenmiştir.

Adres: Şenlikköy Mahallesi Yeşilköy Halkalı Cad. No:93 Florya-İstanbul Tel: 444 97 44

Jurassic Land

Soyları 65 milyon yıl önce tükenmiş olan gezegenin en görkemli canlıları, Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde Jurassic Land ile yeniden hayat buluyor. Eğitim ile eğlenceyi birleştiren “edutainment” konseptiyle tasarlanan Jurassic Land, 10 bin metrekarelik dev bir alana kuruldu. 70 dinozorun birebir replikalarının yeraldığı Jurassic Land, benzersiz müzesi, Türkiye’nin en büyük 4D-6 efektli sineması, eğlenirken öğrenme imkanı sunan laboratuvarı, show garden’ı ve özel ürünlerin yer aldığı mağazası ile çocuklar kadar büyüklerin de ilgisini çekecek. Jurassic Land, tüm aile fertlerinin birlikte vakit geçirebilecekleri yepyeni bir aktivite alanı.

Atlantis

58 bin m2 kapalı alana kurulu, Türkiye’de bir alışveriş merkezinin içinde yer alan ilk eğlence merkezi olma özelliğine sahip. Her geçen gün oyunlarına bir yenisini ekleyen Atlantis, kendini sürekli yenilemekte ve misafirlerine doyumsuz bir eğlence ortamı sunmayı amaçlıyor. Birbirinden eğlenceli oyun üniteleri, çocukların vazgeçilmez keyfi kukla tiyatrosu ve Türkiye’nin en yeni ve kapsamlı “Sega” oyunlarıyla zenginleştirilen Atlantis Eğlence Merkezi oyunlarına, her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor.

Via Crazy Park

Sadece alışverişin değil, eğlencenin de kalbi olma yolunda ilerleyen VIA/PORT, go card, pony club ve atv ile safariden sonra şimdi de dev lunaparkıyla çocukların gönlünde taht kuruyor. VIA Crazy Park’ta çocuklar çarpışan arabalara, gondola, samba balona, atlı karıncaya, crazy chair’a, sevimli dragona, neşeli karosara, çuf çuf trene binip heyecan dolu dakikalar yaşıyor.

Miniaturk

Türkiye ve Osmanlı coğrafyasından seçilmiş eserlerin 1/25 ölçekli maketlerinin yer aldığı Miniaturk’te, 59 eser İstanbul’dan, 51 eser Anadolu’dan 12 eser ise bugün Türkiye sınırları dışında kalan Osmanlı coğrafyasından olmak üzere, 122 maket-eser sergilenmektedir. Bölümler küçük peyzaj düzenlemeleriyle birbirlerinden ayrılırken, sürekliliği sağlanmış, ziyaretçiyi yönlendiren bir gezi güzergâhı oluşturulmuştur.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.