Büyükçekmece Rehberi

İSTAŞ

FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Adres : Piyalepaşa Mah. Stad Sok. No : 18
Telefon : ( 0212 ) 255 2 555
Faks : ( 0212 ) 237 0 472
Cep : 0536 268 67 37
E-Mail : info@isttas.com
Web Sitesi : www.isttas.com
Firma Hakkında : SU DEPOSU DEZENFEKTESİ
günlük hayatımızda kullanmakta olduğunuz su depolarının hiç içini merak ettinizmi? istaş olarak
yaptığımız çalışmalarda binalardaki hastane ve okullarda vb. gibi bir çok kurum ve kuruluşlarda
depo içerisinde ,camur,pas,çöp,böcek,hayvan ölüsü vb.gibi akla gelmiyecekbir pisliklerle karşılaştık
ihmal ettiğiniz su deposu aslında hayatımız hep içerisinde.

.yemek yaparken
.bulaşık yıkarken
.duş alırken
.dişlerinizi fırçalarken kullanmak zorunda kalıyorsunuz.. bunun için istaş kalitesi ile
depoların temizlik dezenfekte işlemini siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz.

SU DEPOSU TEMİZLİK VE DEZENFEKTE UYGULAMASI
Öncelikle depo içersindeki mevcut suyu tüketmenizi istiyoruz..depo
içersinde tüketemediğiniz kalan suyu ekiplerimiz dalgıç pompaları ile tahliye edecektir..tahliye işlemi bittikten
sonra ekiplermiz depo içersinde güvenli iş kıyafetleri ve hijyen elbisleri ile depo içersine gircektir.
Öncelikle depo içerisinin fiziksel temizliğini yani ( kir,pas,tortu vb.) gibi pislikleri depo içersinden tahliye edicektir.. 170 bar basınçlı kompresor ile depo yüzeyi tamemen temizlincektir..Temizleme işlemi bittikten sonra depo yüzeyini “sodyum hipoklorit (NaClO)”ile tüm yüzeyin dezenfektesi yapılır ve tekrar 170 bar basınçlı kompersor ile defalarla durulanır..Durulama işlemi bittikten sonra deponuzu temiz ve hijyenik bir şekilde kullanabilrsiniz..Ekibimiz depo içersindeki kusurları ve depo için yapılması gereken bir işlem varsa onları size dezenfekte bilgi formunun açıklama bölümünde size gerekli bilgileri yazılı olarak aktarıcaktır..

SU DEPOSU İZALASYONU..

İZALASYON UYGULAMA TÜRLERİ :

PVC MEBRAR EPOXY BOYA SÜRME ESASLI YALITIM ÇEŞİTLERİ

Neden Su Deposu İzolasyonu ?
İzalasyon içinde bulunduğumuz mekanların dış etkilerden korunmasıdır.Su yalıtımı ile depolarda meydana gelen su kayıpları ve depolanan suya dışarıdan kirli suların karışması önlenirken dış cephe ve çatı yalıtımıyla ısı tasarrufu sağlanmaktadır.İzalasyonun diğer bir anlamıda enerji tasarrufudur.İzalasyon insanların yaşam standartını yükseltir.Binalarının yapı güvenliğini korur,enerji tasarrufu sağlar. ‘ İSTAŞ ‘ kurduğu izalasyon birimi ile gelişen teknolojiyi yakından takip ederek uzman personeli ile müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunmayı amaç edinmiştir..

..SU DEPOLARI İZALASYON YAPTIRILMASSA NELERE SEBEP OLUR..’

Depolarınızdan sızan sular kolonlar da ve temelde korozyona sebep olur.
yada su deposuna dışarıdan yağmur suyu yeraltı suyu ve pis atık sular da depo içerisine sızabilir.
Olası bir depremde korozyona uğramış kolonlar dan dolayı binamız zarar görebilir.
Deponuzun paslanmaması için, Mantar ve küflerden kurtulmak için, Olası depremde zarar görmemeniz ve her şeyden önce gelen sağlığımız canımız için. su deponuzun izolasyonunu kesinlikle hafife almayın.

Metal (Sac) Depolarda Paslanmaya Çözüm
Sac (metal) depolarda en sık görülen problem ise, kirliliğin dışında paslanma ve mantar benzeri tabakaların oluşmasıdır. Bu olumsuzlukları önlemenin yolu (beton depolarda da olduğu gibi) su ile metal yüzeyin temasının tamamen kesilmesi, yani; DEPONUN İÇ YÜZEYİNİN İYİCE TEMİZLENEREK KAPLANMASIDIR. (Hiijyenik su deposu yalıtımı.) Bu sac depo kaplama işlemi yapılırken, kullanılacak malzemenin türü ve kriterleri çok önemlidir. Beton su deposu yalıtımında olduğu gibi Membran kaplama işlemi sac depolarda yapılamamaktadır. (Su deposu içindeki gergi demirlerinden dolayı.) Depotem, sac depoların kaplanmasında şu adımları izler:
Epoksi Kaplanmış Su Deposu :
1. Paslı yüzeyler, önce spatulalarla kazılır, sert fırçalarla fırçalanır, daha sonra tüm yüzeyler taşlama makinası ile taşlanır, kimyasal madde kullanılarak kalan pas çözülür ve dezenfekte edilir.
2.Islak yüzeyler özel fanlarla kurutulur.
3.Tüm yüzeyler 2 kat Likit poliüretan/epoksi yalıtım maddesi ile kaplanır
4.Dış yüzeyler anti-pas boya ile boyanır.
5.Depo yeniden fanlarla kurutulduktan sonra hizmete sunulur.

Beton Su Deposu İzolasyonu

Betonarme su depolarına yapılacak dış yalıtım, topraktaki nemin ve zemin sularının kapiler yolla depo içine geçmemesini sağlarken içten yapılacak yalıtım da iç yüzeyin korunması ve sağlıklı kalması açısından büyük önem taşıyor.

Temizlik ve sağlığa uygunluk açısından önemli olan su depolarının yalıtımı için bir çok firma tarafından değişik ürünler üretilmekte ve kullanılmaktadır. Ancak bu kadar çeşitliliği olan malzemeler arasından doğru olanı seçmek, hem su deposunun ömrü hem de sağlığımız açısından önemlidir.

İçme ve kullanma sularının biriktiği bu depolar, farklı yapılarda ve ebatlarda bulunmaktadır. Betonarme su depoları, metal (sac) su depoları, polyester (fiber) su depoları v.s. bunlardan en sık karşılaşılanlarıdır. Betonarme su depoları, toprak altında kalacak şekilde imal edilmektedir. Bu tip yapılarda depo içerindeki suyun, betonarme deponun yapısına nüfuz etmesini engellemek için içeriden yalıtım yapılması yanında, dolgu toprağındaki nemin, zemin sularında bulunan zararlı atık suların kapiler yollarla depo içerisine girmemesi için de dışarıdan su yalıtımının yapılması gerekir.

Deponun dış kısmında bitümlü likit yalıtım ürünleri, normal bir binanın temel perde duvarlarına uygulanan sistemlerle aynı şekilde kullanılabilir. Depo içerisinden uygulanacak sistemde ise uygulanacak yalıtım malzemesinin aynı zamanda suya karışmayacak, sağlığımız açısından her hangi bir tehdit oluşturmayacak yapıya sahip olması gerekir. Bunlardan bir tanesi ve en bilineni iki bileşenli çimento bazlı, akrilik esaslı elastik su geçirimsiz kaplama harçlarıdır.

Uygulaması son derece kolay olmasına rağmen, yatay ve düşey birleşim noktalarının son derece dikkatle pahlandırılmalı ve uygulama, prosedürlere uygun olarak yapılmalıdır. Sarfiyat miktarının fazla olması ve kürlenme süresinin uzun olması bu sistemin dezavantajıdır. Likit yalıtım teknolojisinin sürekli kendini yenilemesi sonucu üretilen yeni ürünler, bu dezavantajları ortadan kaldırmaktadır. Poliüretan esaslı iki bileşenli su yalıtım kaplamaları, çabuk kürlenmeleri ve düşük sarfiyat miktarları (İki katta 1,5 kg/m FD) sayesinde, işleri hızlandırmaktadır. Ayrıca, metal, ahşap, mermer, v.s. gibi her türlü kaplamaya mükemmel aderans sağladığından uygulama sınırlamaları da aşılmaktadır. Bu ürünler solvent içermemeleri, kapalı alanlarda uygulama kolaylıkları, çeşitli kimyasallara ve yaşlanmaya karşı dirençleri sayesinde uzun ömürlüdür.

Depolarda metal yüzeylerin suyla teması da tamamen kesilmelidir. Aksi taktirde istenmeyen paslanma ve mantar oluşumu meydana gelir. Metal su depolarında kullanılırken, mevcut yüzeyde bulunan paslanmalar taşlanmalı ve yüzeye pas dönüştürücü uygulanmalıdır. Ayrıca metal deponun kaynak noktaları geotekstil keçelerle takviye edilmelidir. Poliüretan esaslı mastikler de gözle görünen çatlakların dolgusunda ve köşe detayların açılandırılmasında kullanılabilir.

Her zaman olduğu gibi, uygulama yapılacak yerin uzman kişiler tarafından incelenmesi ve uygulama kriterlerine uyulması, yalıtımın uzun ömürlü ve ekonomik olması açısından faydalı olacaktır.

Not: Sağlık Belgesi sunulmayan ürünlerle deponuzu izolasyon yaptırmayın

“Temizliyorum” Diyenlere Dikkat Edin !
Son günlerde piyasada görülen her işi yapıyoruz diyen ehliyetsiz kişi ve kuruluşlar, sağlığımızla bu kadar doğrudan ilgili bir konu olan su deposu dezenfekte ve yalıtım işlerine hiç önem vermeden; gıda tüzüğüne uygun olmayan; Sodyum Hipo Klorit (Çamaşır suyunun türevi), deterjan ve hatta yalnız basınçlı suyla yıkayıp, suya klor atıyoruz diye sizleri kandırmaktadır. Ayrıca emniyet tedbirlerini almadan çalıştıkları için elektrik çarpması ve Klor Gazı zehirlenmelerinden ölümlere sebebiyet vermektedirler. TSE Kurumu; piyasada çok sık kullanılan ve en ucuz temizlik ürünü olan Sodyum Hipoklorit’in (NaClO – çamaşırsuyu) kapalı su depolarında kullanımını yasaklamıştır.
Ayrıca, su deposu temizliği ve yalıtımı için Belediye’den geliyoruz diyenlere inanmayınız. Çünkü Resmi kuruluşlar bu tür hizmetler yapmamaktadırlar.

SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ..

İSTAŞ uzman ekip ve tam kadro ile siz değerli müşterilerimize hizmet sunmaktadır.
Geçmişten bugüne kadar yapılan araştırmalar sonucunda, su sebili temizliği insan sağlığı konusunda ciddi tehlikeler üretmektedir. Uzun süreli kullanımlarda su sebilleri ortamda bulunan bakteri ve benzeri mikropları kendi içine vakumlama yolu ile hapis eder. Bu tür kirlilikler su sebilinizin koku vermesine ve sudaki tat değişikliklerine neden olur.

SU SEBİLİ NASIL TEMİZLENİR.

Su sebili dezenfektesi aşağıdaki maddeler halinde sıralanır.

1. Cihaz iç temizlik aşamasına girmeden önce fiziksel bir bakımdan geçer
2. Bakım aşamasında su sebilinin muslukları tamamen sökülür temizlenip takılır.( bazı cihazlarda model ve uygulama sırasına göre bu işlem değişir)
3. Soğuk su havuzu itina ile kirliliklerden temizlenir
4. Cihaz temiz su ile doldurulur
5. 15 ile 30 dk arası ozonlama yapılır
6. Soğuk ve sıcak su tahliye edilir
7. Cihaz yaklaşık olarak 5 dk içinde kullanıma hazır duruma getirilir

Bilgilendirme: dezenfekte olacak cihazlar model ve marka seçeneklerine göre farklı özellikler taşırlar.
Dezenfekte yapacak personel tam olarak teknik bilgi ve servis hizmeti sağlayacak nitelikte olmalıdır.

Su Sebilleri Neden Temizlenmelidir?

Kullanıldıkları yer ve ortam koşuluna göre, su sebilleri değişken zamanlar içinde aşırı yada az bir kirlenme barındırmaya başlarlar.
Ortamdan aldıkları tozlu hava, su sebilinin kullanım esnasında, vakumlama sistemiyle dış yüzeyde bulunan kirli havayı içine çekmeye başlar . bu esnada ilk kirlilik soğuk su haznesinde birikir. Meydana gelen bu kirlilik belli bir zaman sonra sıcak su haznesinde depolanmaya başlar. Süreç uzadıkça kirliliğin kalıntısı buyur. Bu durum tat değişikliği,koku,ekşime gibi problemlerle geri dönüşüm yapar.
Su sebili temizliği yalnız, teknik bilgi ve donanım sahibi kişi ve kişiler tarafından yapılmalı.
Sağlığınız için su sebillerinizi 1 ila 3 ay arasında temizletmeniz içtiğiniz suyun kalitesinden daha önemlidir.

SU KAÇAKLARI ENJEKSİYONU :

Sebebini bilmediğimiz su kaçakları sizi ve komşularınızı rahatsız eder. Deprem kuşağındaki ülkemizde su kaçakları dahada fazla önem kazanmaktadır. Su kaçakları bazen damla şeklinde bazende duvar kabarması yada nem vb. gibi olabilir.

Su kaçağı tespiti firmamız avrupa patentli tesisat teknolojilerinin son noktaya gelen cihazlarını kullanmaktadır. Bu cihazlar sırasıyla su kaçağı tespit cihazı, geniş alan su kaçağı bulma cihazı, kanal görüntüleme kameraları, bilinmeyen boruların yer tespit cihazları firmamız tarafından kullanılmaktadır.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur (Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir) ?

Su kaçaklarının tespitinde hiçbir yeri kırmadan noktasal olarak tespit etmekteyiz. Yapmış olduğumuz onarımlar firmamız garantisindedir.
Su Kaçağı Çeşitleri Su Tesisatı Kaçağı
Atık Su, Pimaş Kaçağı
Kalorifer Tesisatı Kaçağı, Kombi Eksiltmesi
İzolasyon Kaçağı
Geniş Alan Su Kaçakları

SU KAÇAĞI TESPİTİ

Su kaçağını tespit etmek ve onarımı yapmak için doğru şirketi nasıl seçmeliyim?

Binalarınızın bıraktığı hasarları tamir ettirmek oldukça pahalıya mal oluyor değil mi? Gereksiz masraf ve istenmeyen kirlilikten kurtulmak için tecrübeli, işten anlayan uzmanları bulmakta yarar var.Su tesisatıyla alakalı bir sıkıntı yaşadığınızda çağırdığınız kişinin kırarak kaçağı tespit etmesi ya da tamir ederken başka yeni problemler yaratması istenmeyen bir durumdur.

Su tesisatı ve rutubetle ilgili bu problemleri en az hasarla ve ekonomik şekilde gidermenizi sağlayan uzman şirketler var. Tabi sizin de bu şirketi seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar..İşte bunlardan bazıları ..

Teknoloji: Şirket,su kaçağını tespit etmek için gerekli olan malzeme ve teknolojik donanıma sahip mi? Sadece bir yöntemle mi çalışılıyor yoksa başka alternatif yöntemler de kullanılıyor mu? Tek kişi ya da kurumsal bir şirketi oluşu bile işteki kaliteyi değiştiriyor.

Garanti: Su kaçağını doğru tespit edebilmek oldukça önemlidir.Su kaçağı diye yanlış bir noktayı tespit ederse ya da kaçağı hiç bulamazsa bu sıkıntı olur.Dışarıdan belli olmadığı için gizli kalan bu yerleri tespit etmede garanti verilmesi gereklidir.

Su kaçağının tespiti

Su kaçağının tespiti iki şekilde mümkün olmaktadır: Bunlardan biri; Eğitimli, uzman personel, diğeri ise modern ve teknolojik aletler

Uzman personel; kapsamlı bir eğitimden geçtikten sonra güncel bilgilerle ve teknikle donatılmış personel gerek işyeri gerekse konutlarınızdaki su tesisatı probleminizi gidermede yardımcı olacaktır.

Teknolojik aletler; zor gibi görünen tüm su tesisatıyla ilgili problemlerinizi tespit etmede en güvenilir ve modern cihazların kullanılması gereklidir.Doğru bir metod ve cihaz seçimi kısa sürede meseleyi çözmeyi kolaylaştıracaktır.

Bunların dışında ekonomik bir uygulama oluşu da oldukça önem kazandırmaktadır. Hiç bir yere ek tadilat gerektirmeden, kırmaksızın doğru tespit yerlerin onarımı yapılmalı, gereksiz masraflardan kaçınılmalıdır.

Müşterilerin yaşadıkları sıkıntıya göre doğru bir fiyat verilmesi önemlidir ve işi gördükten sonra da değişebilecek fiyatlandırma sebebiyle rastgele bir fiyatlandırma verilmesine gidilmemelidir.

Doğru şirket ve ekiple çalışmak size kısa sürede başarı kazandıracaktır.Hem gayrimenkulunuze gelebilecek zararlardan kurtulmuş olacaksınız, hem de zamandan kazanmış. Gizli su kaçakları dahil her türlü su tesisat problemlerinizi uzman bir ekibin tecrübesine bırakmış olacaksınız.

DUVAR VE HER TÜRLÜ YER DÖŞEMESİ ALTINDAKİ GÖRÜNMEYEN SU BORULARINDA, KAÇAK TESPİT VE ONARIMI

Siz de tesisatla ilgili bir sızıntı olduğunu bilip nerden kaynaklandığını bulamıyorsanız bu bizim işimiz..

Modern cihaz ve tecrübeli bir ekiple her türlü gizli su sızıntısını tespit edip onarımı yapıyoruz.

Duvarların arkasında olabilir.

– Yer döşemelerinin altında

– Bodrumda, bahçede, çatıda

– Kalorifer borularında

– Isıtma sistemlerinde

Beton ya da asfalt zeminlerde görülebilir.

1. Zemindeki su kaçağı belirtileri

Yer döşemelerinin altındaki borularda sızıntı olabilmektedir.Yer ve duvarlarda çatlaklar görülebilir ki bunlar da bir kaçak olduğunun belirtisidir.Gözlemle fark edemediğiniz ama faturanıza yansıyan fazla tüketim miktarı bunu ele verebilir.Halıların altındaki küf ya da rutubette yine oradan geçen borularda sızıntı olduğunu gösterir.

2. Duvar veya zeminde su kaçağının bulunması

Genellikle duvar ya da zeminde bir kaçak olup olmadığını belirlemek için kırma metodunu kullanırlar.Artık kırmadan da bunu tespit edilmesi ve onarılması mümkündür.Bu yüzden konut ya da iş yerlerinize zarar vermeyin.

Kırmadan Su kaçağı bulma işlemi

Özel elektromanyetik amfi cihazı

Elektromanyetik boru ve tesisat bulma cihazı

Elektroakustik cihaz gerektirir.

Bir çok iş yeri ve konutta kırmadan su kaçağı tespiti yapılabilir.Kalorifer sisteminde zaten kırmaya gerek yoktur, boruların için kristal bir cihaz salarak da halledilebilir.

Uzman, konusunda bilgili, tecrübeli personel sizi zaman kaybı ve masraftan kurtararak, kısa sürede kaçağı bulur ve onarımını yapar.

Duvarların arkasından geçen borularda bir sızıntı varsa yine uzmanlar;

Tuvalet ve banyolarda,

Duvarların arkasında,

Bahçedeki su tesisatında,

Şebeke hattında,

Banyo ve tuvaletlere komşu odalarda

Çatılardaki rutubete yol açan tüm su kaçaklarını bulup gereğini yapıyorlar.

SU KAÇAĞI BELİRTİLERİ VE BULGULARI

Peki ‘Bende su kaçağı var mıdır? Nasıl anlayabilirim’ diye düşünüyorsanız size birkaç belirti sayabiliriz..

Bütün musluklar kapalı iken bile tesisattan bir ses geliyorsa şüphelenin.

Harcadığınız su miktarının az olmasına karşın yüklü faturalar ödemek zorunda mı kalıyorsunuz? 30 dk. İçinde sayaç miktarını yazın.Eğer aşırı bir yükleme varsa su kaçağınız olabilir.

Duvar ya da zemin fark etmeksizin nem, ıslaklık, rutubet, renk değişikliği bile kaçak olduğunu gösterir.

Atık ya da pis su borularında kaçak varsa kötü koku da yayılabilir.

Eğer bahçede dışarıdan bir sızıntı varsa da toprağınızda hareketlenme olur.

Eğer siz de bu bulgulardan sonra su kaçağınız olduğunu düşünüyorsanız sorununuzu kusursuz bir şekilde halletmek için bizi arayın.

Doğru bir tespit, tadilat gerek kalmadan yapılan temiz iş ve deneyimli personelle çalışmanın keyfine varın.Para ve zaman tasarrufunuz için bizi tercih edebilirsiniz.Kaliteli ve uygun maliyetli hizmet alıp su tesisatınızla ilgili her türlü sorunu en aza indirmek sizin elinizde..

Kaliteli ve uygun bir iş istiyorsanız bizi Arayın… İSTAŞ ( 255 2 555 )

SU ANALİZİ..

İSTAŞ dezenfektesini yaptığı tüm su depolarını 4 ila 6 ay aarasında ücretsiz olarak su analizini marmara üniversitesi labaratuarında yaptırmaktadır..

İSKİ VE SAĞLIK BAKANLIĞI ORTAK ÇALIŞMASI :

İSKİ ve SAĞLIK BAKANLIĞI ‘nın yapmış olduğu ortak çalışmalarda binalarda bulunan su depolarının ne kadar sağlıksız koşullarda kullanıldığını resmi olarak belgelemiştir.. Sağlık bakanlığının yeyınladığı genelgede su depolarının temizlik ve dezenfektesini en az 6 ay ile 1 sene arasında yapılmasını sağlığımız açısından zorunlu kılmıştır.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.