Büyükçekmece Rehberi

Mimaroba Nerede ?

FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Mimaroba Nerede ?

Mimaroba, İstanbul ilinin güney-batısında yer alan Büyükçekmece ilçesine bağlı Batıköy mahallesinde bulunan bir uydu kenttir.

Kentin alt ve üstyapı çalışmaları Sinanoba gibi Tekfen inşaat tarafından yapılmıştır. 1998 yılında tamamlanan ve Emlak Bankası konutları, Kiptaş ve Toki’nin yaygın olduğu Mimaroba uydu kendi, Sinanoba ile bir bütün olarak gözükür. Batıköy, Mimaroba’da daha çok alışveriş yapılabilecek yerler ağırlıklıdır. Bunlardan bazıları: Atrium, VIP Çarşı, Makro Çarşı, Batıköy Çarşı, Colorist Tic. Merkezi. Ayrıca çarşıların yanında Corner Life ve Aymerkez adında bölgenin iki AVM’si vardır.

Uydu kentin 3 tarafı Marmara deniziyle çevrilidir. Türkiye’nin en büyük yeşil yaşam parkı 255000 metrekare ile bölgede yer almaktadır.[kaynak belirtilmeli] Ayrıca Büyükçekmece deve bağırtan yokuşu diye tabir ettiğimiz rampadan inerken gözüken ve yarımada konumunda olan Mimaroba yarımadanın en kuzey kısmında yer almaktadır. Mimaroba ve Sinanoba2008’den önce Mimarsinan beldesi belediye başkanlığına bağlıyken çıkan yasa ile Büyükçekmece İlçe Belediyesine dahil olmuştur.

Bölgeye ulaşım;

  • HT48 Hünkartepe-Sinanoba-Tüyap Metrobüs (İETT)
  • 76TM Tepecik Kiptaş- Sinanoba- Tüyap Metrobüs (İETT)
  • E-60 Mimarsinan- Mecidiyeköy (İETT)
  • 448 Güzelce-Sinanoba-Yenibosna ÖHO

ile sağlanabilir.

Ayrıca; Batıköy E-5’ten geçen 303 Silivri 304 Kumburgaz Özel Halk Otobüsüyle Büyükçekmece’den Mavi Beyaz Sinanoba- Mimaroba minibüsüyüyle sağlanmaktadır.

Mimaroba

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.